Sosna wejmutka 'Green Twist'

Sosna wejmutka 'Green Twist' Pinus strobus 'Green Twist'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 35 - 50 cm

Pinus strobus 'Green Twist'
Znana także pod nazwą 'Green Curls' odmiana, znaleziona przez Randy`ego Dykstrę jako czarcia miotła na sośnie wejmutce 'Torulosa' rosnącej w Arboretum Bickelhaup Iowa w USA, w handlu obecna od 1995. Przyjmuje kształt spłaszczonej kuli, rośnie powoli, po dziesięciu latach osiąga 0,5-0,8 m średnicy. Pokrój zwarty, mocno zagęszczony. Igły długości ok. 5 cm, niebieskozielone z jasnym paskiem od dołu, cienkie, delikatne, skręcone.
Powyginane niesfornie igły sprawiają, że 'Green Twist' nabiera swobodnego, luźnego wyglądu. Zwraca na siebie uwagę. Polecana na rabaty, do ogrodów skalnych i wrzosowych. Dobrze wygląda zarówno jako krzew, jak i zaszczepiona na pniu. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne. Dobrze znosi suszę. Mrozoodporność w warunkach Polski dobra (USDA 5b). Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale znosi też lekki półcień.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 35 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Green Twist'

Sosna wejmutka 'Green Twist'

Pinus strobus 'Green Twist' Znana także pod nazwą 'Green Curls' odmiana, znaleziona przez Randy`ego Dykstrę jako czarcia miotła na sośnie wejmutce 'Torulosa' rosnącej w Arboretum Bickelhaup Iowa w USA, w handlu obecna od 1995. Przyjmuje kształt spłaszczonej kuli, rośnie powoli, po dziesięciu latach osiąga 0,5-0,8 m średnicy. Pokrój zwarty, mocno zagęszczony. Igły długości ok. 5 cm, niebieskozielone z jasnym paskiem od dołu, cienkie, ...