Sosna wejmutka 'Golden Candles'

Sosna wejmutka 'Golden Candles' Pinus strobus 'Golden Candles'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Pinus strobus 'Golden Candles'
Odmiana uzyskana w latach 80. XX w. przez dr. Sidneya Waxmana na Uniwersytecie Connecticut. Rośnie w formie szerokiego, zwartego stożka, po dziesięciu latach dorasta do 3-3,5 m wysokości. Główną atrakcją 'Golden Candles' są długie, zabarwione na złoto świece (czyli młode przyrosty, z nierozwiniętymi jeszcze igłami), które wiosną wyrastają z pąków i przez kilka tygodni przyciągają uwagę. Rozwijające się igły początkowo są żółte, potem, zwłaszcza w zacienionych miejscach, zielenieją, ale pozostają lekko zażółcone. Igły są długie, cienkie i bardzo delikatne.
'Golden Candles' wymaga stanowiska słonecznego, jednak ostre, południowe słońce może przypalać młode, jasne igły, dlatego najlepiej sadzić ją w miejscu częściowo zacienionym. Nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie na prawie każdej, byle przepuszczalnej glebie. Bardzo dobrze zimuje. Polecana przede wszystkim jako samotnik do ogrodów, parków i zieleni miejskiej, ale dobrze komponuje się także w grupach z odmianami o igłach zielonych lub srebrnych.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Golden Candles'

Sosna wejmutka 'Golden Candles'

Pinus strobus 'Golden Candles' Odmiana uzyskana w latach 80. XX w. przez dr. Sidneya Waxmana na Uniwersytecie Connecticut. Rośnie w formie szerokiego, zwartego stożka, po dziesięciu latach dorasta do 3-3,5 m wysokości. Główną atrakcją 'Golden Candles' są długie, zabarwione na złoto świece (czyli młode przyrosty, z nierozwiniętymi jeszcze igłami), które wiosną wyrastają z pąków i przez kilka tygodni przyciągają uwagę. Rozwijające się igły ...