Sosna wejmutka 'Diggy'

Sosna wejmutka 'Diggy' Pinus strobus 'Diggy'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Pinus strobus 'Diggy'
Stosunkowo nowa odmiana, znaleziona ok. 2000 r. przez Grega Williamsa w Vermont. Jedna z mniejszych odmian sosny wejmutki, dorastająca po 10 latach do 0,8-1 m wysokości. Rośnie pionowo, z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem i utrzymuje bardzo wąski, stożkowy kształt. Pokrój raczej luźny, otwarty, spowodowany słabym rozgałęzianiem się odmiany i rzadkim ulistnieniem starszych pędów, chociaż najmłodsze przyrosty są bardzo gęsto pokryte igłami. Igły krótkie, niebieskozielone, lekko skręcone.
Odmiana doskonale nadaje się do ogrodów skalnych i japońskich, a także na rabaty. Bardzo atrakcyjnie wygląda jako soliter. Nie ma dużych wymagań glebowych, wymaga podłoża dobrze przepuszczalnego, średnio żyznego, lekkiego, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowisko słoneczne, dobrze znosi suszę, cechuje się bardzo dobrą mrozoodpornością.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Diggy'

Sosna wejmutka 'Diggy'

Pinus strobus 'Diggy' Stosunkowo nowa odmiana, znaleziona ok. 2000 r. przez Grega Williamsa w Vermont. Jedna z mniejszych odmian sosny wejmutki, dorastająca po 10 latach do 0,8-1 m wysokości. Rośnie pionowo, z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem i utrzymuje bardzo wąski, stożkowy kształt. Pokrój raczej luźny, otwarty, spowodowany słabym rozgałęzianiem się odmiany i rzadkim ulistnieniem starszych pędów, chociaż najmłodsze przyrosty są bardzo ...