Sosna wejmutka 'Bergman's Mini'

Sosna wejmutka 'Bergman's Mini' Pinus strobus 'Bergman's Mini'

32,00 zł

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 25-55 cm

Pinus strobus 'Bergman's Mini'

Odmiana sosny wejmutki, charakteryzująca się bardzo delikatnymi, przyjemnymi w dotyku igłami o kolorze sinozielonym. Jest to odmiana kulista, o karłowym charakterze wzrostu, osiąga bowiem maksymalnie nieco ponad 1 metra średnicy i formuje na ogół kuliste korony. Rocznie przyrasta o około 5 – 10 cm, najczęściej jednak przyrosty są silniejsze przez 2 – 3 sezony u osobników posadzonych do gruntu, później tempo wzrostu maleje, a korona staje się coraz gęstsza i bardziej regularna. Jeśli obawiamy się, że tempo jej wzrostu jest  zbyt duże możemy w połowie wiosny przyciąć w połowie świeże przyrosty, co spowoduje dodatkowe zagęszczenie w roku kolejnym.

 

Ta niewielka odmiana sprawdzi się w ogrodach mniejszych, praktycznie każdy znajdzie wymaganą ilość miejsca do uprawy tej sosny. Wymaga ona miejsc słonecznych i umiarkowanie wilgotnych, bez zastoisk wody – tego nie lubi większość sosen. Młode egzemplarze można delikatnie nawozić, ale osobniki zaaklimatyzowane po kilku sezonach już tego nie potrzebują, nawozić wtedy można jedynie interwencyjnie. Kultywar ten dobrze prezentuje się na tle kory w zestawieniach z odmianami kosodrzewiny, jodeł oraz świerków. Sprawdza się w kompozycjach bezobsługowych, wymagających jedynie sporadycznej opieki w trakcie sezonu – jest to wyście polecane przy zagospodarowaniu miejsc przed wejściami do budynków, firm itp. W pełni mrozoodporna, okrywać należy tylko młode rośliny i to w najchłodniejszych regionach kraju.

  • Pojemnik C3, C2
  • Model Wys. 25-55 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Bergman's Mini'

Sosna wejmutka 'Bergman's Mini'

Pinus strobus 'Bergman's Mini' Odmiana sosny wejmutki, charakteryzująca się bardzo delikatnymi, przyjemnymi w dotyku igłami o kolorze sinozielonym. Jest to odmiana kulista, o karłowym charakterze wzrostu, osiąga bowiem maksymalnie nieco ponad 1 metra średnicy i formuje na ogół kuliste korony. Rocznie przyrasta o około 5 – 10 cm, najczęściej jednak przyrosty są silniejsze przez 2 – 3 sezony u osobników posadzonych do gruntu, później ...