Sosna wejmutka 'John's Find'

Sosna wejmutka 'John's Find' Pinus strobus 'John's Find'

35,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15-25cm

Pinus strobus 'John's Find'
Rzadko spotykana, bardzo oryginalna odmiana sosny wejmutki o szerokim, bezprzewodnikowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 1,2 m wysokości i 2,5 m szerokości, a jej pędy rozchodzą się poziomo, tworząc nieregularną, asymetryczną bryłę. Igły o barwie niebieskozielonej.
Ciekawa forma, polecana do większych ogrodów i parków. Bardzo atrakcyjnie wygląda jako soliter mający do dyspozycji sporą przestrzeń, ale dobrze prezentuje się także w grupie krzewów jako szeroki, nieregularny element kompozycji. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością i niskimi wymaganiami glebowymi, dobrze rośnie na przeciętnej, dobrze przepuszczalnej glebie. Preferuje stanowisko słoneczne.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15-25cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'John's Find'

Sosna wejmutka 'John's Find'

Pinus strobus 'John's Find' Rzadko spotykana, bardzo oryginalna odmiana sosny wejmutki o szerokim, bezprzewodnikowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 1,2 m wysokości i 2,5 m szerokości, a jej pędy rozchodzą się poziomo, tworząc nieregularną, asymetryczną bryłę. Igły o barwie niebieskozielonej. Ciekawa forma, polecana do większych ogrodów i parków. Bardzo atrakcyjnie wygląda jako soliter mający do dyspozycji sporą przestrzeń, ale ...