Sosna wejmutka

Sosna wejmutka Pinus strobus

7,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 30-100cm

Pinus strobus

     Sosna wejmutka to drzewo do 30 metrów wysokości, występuje na północnych i wschodnich obszarach Ameryki Północnej, w Polsce spotykana w lasach i parkach. Boczne gałęzie cienkie i wiotkie. Korona stożkowata. Kora głęboko spękana a na młodszych drzewach gładka, cienka i popielatoszara. Igły bardzo cienkie, sinozielone po 5 w pęczku, do 10 cm długości. Szyszki wąskie, zwisające, do 15 cm długości, często wygięte. Szyszki szarobrązowe i pokryte wyciekami żywicznymi. Odznacza się bardzo szybkim wzrostem. Bardzo wytrzymała na niskie temperatury i suszę. Gatunek sprowadzony niegdyś do Europy na użytek przemysłu papierniczego.   

     Zastosowanie: Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, ale z uwagi na możliwość cięcia nadaje się do nasadzeń w mniejszych ogrodach. Drewno tej sosny jest łatwe w obróbce i nie wypaczające się, wytwarzane są także z niego różnego rodzaju opakowania np. skrzynki transportowe.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 30-100cm

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka

Sosna wejmutka

Pinus strobus      Sosna wejmutka to drzewo do 30 metrów wysokości, występuje na północnych i wschodnich obszarach Ameryki Północnej, w Polsce spotykana w lasach i parkach. Boczne gałęzie cienkie i wiotkie. Korona stożkowata. Kora głęboko spękana a na młodszych drzewach gładka, cienka i popielatoszara. Igły bardzo cienkie, sinozielone po 5 w pęczku, do 10 cm długości. Szyszki wąskie, zwisające, do 15 cm długości, często wygięte. ...