Sosna Thunberga 'Thunderhead'

Sosna Thunberga 'Thunderhead' Pinus thunbergii 'Thunderhead'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Pinus thunbergii 'Thunderhead'
Rzadko spotykana, a warta uwagi odmiana sosny Thunberga o stosunkowo wolnym wzroście i zwartym, gęstym, nieregularnym, ale przewodnikowym pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 15-20 cm, by po 10 latach osiągnąć ok. 2 m wysokości i podobną szerokość. Igły długości ok. 8 cm, ciemnozielone, szczególnie mocno zagęszczone na końcach pędów, co daje efekt jakby "głów" - do nich odnosi się nazwa odmiany (ang. thunder - grzmot, head - głowa). Charakterystyczną, bardzo atrakcyjną cechą odmiany są także białe pąki, widoczne na szczytach pędów od jesieni aż do wiosny, kiedy wydłużają się w kilkunastocentymetrowe świece, nadal zachowując białą barwę.
Ze względu na zwarty pokrój, odróżniające się "głowy" i białe, kontrastowe do ciemnej zieleni igieł pąki, sosna Thunberga 'Thunderhead' nie tylko stanowi ciekawostkę i atrakcję ogrodu kolekcjonerskiego, ale przede wszystkim jest ładną, bardzo dekoracyjną rośliną, zasługującą na eksponowane miejsce w ogrodzie przydomowym lub parku. Z powodzeniem nadaje się także do nasadzeń w zieleni miejskiej i osiedlowej, zwłaszcza że jest tolerancyjna na zasolenie podłoża. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, dobrze znosi okresową suszę, źle reaguje na stojącą wodę. Wymaga stanowiska słonecznego.
Odmiana została wyselekcjonowana z siewek w amerykańskiej szkółce Angelica Nurseries w Maryland w 1987 r. przez Williama Devine, do handlu została wprowadzona w 1996 r.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Thunberga 'Thunderhead'

Sosna Thunberga 'Thunderhead'

Pinus thunbergii 'Thunderhead' Rzadko spotykana, a warta uwagi odmiana sosny Thunberga o stosunkowo wolnym wzroście i zwartym, gęstym, nieregularnym, ale przewodnikowym pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 15-20 cm, by po 10 latach osiągnąć ok. 2 m wysokości i podobną szerokość. Igły długości ok. 8 cm, ciemnozielone, szczególnie mocno zagęszczone na końcach pędów, co daje efekt jakby "głów" - do nich odnosi się nazwa odmiany (ang. thunder - ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »