Sosna Thunberga 'Sayonara'

Sosna Thunberga 'Sayonara' Pinus thunbergii 'Sayonara'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 40cm

Pinus thunbergii  'Sayonara'

Efektowny wygląd tej sosny wiąże się z jej krótkimi, krępymi przyrostami oraz metamorfozą, jaką cechuje się w trakcie wzrostu. W młodości wyróżnia się ładnym i zwartym pokrojem, praktycznie kulistym, który w miarę wzrostu staje się lekko spłaszczony, kopulasty. Starsze już osobniki zazwyczaj mają dwukrotnie większą szerokość niż wysokość, tworząc bardzo malownicze formy. Pięknie taka sosna wygląda sadzona w pobliżu uskoków terenu lub na wszelkiego rodzaju pochyłościach, tak aby eksponować ją dodatkowo. Świetnie wygląda w oszczędnych, nieco luźnych kompozycjach, które pozwalają na rozwinięcie przez rośliny pełni swoich możliwości pokrojowych.

 

Do dobrego wzrostu wymaga jedynie przeciętnej gleby oraz słonecznego stanowiska, w przypadku skrajnie niekorzystnych gleb można młodą sosnę lekko nawozić, aby szybciej zaaklimatyzowała się i podjęła zdecydowany wzrost. Tempo wzrostu jest karłowe lub półkarłowe, w granicach 5 – 10 cm, w młodości może rosnąć nieco szybciej. Zasadniczo odmiana ta nie sprawia problemów, nie choruje i nie podmarza, spokojnie można sadzić ją w miejscach reprezentacyjnych i liczyć na długofalową i bezproblemową uprawę. Duże i rozrośnięte egzemplarze mają jeszcze tę zaletę, że ich pokrój idealnie nadaje się do podformowania w stylu roślin bonsai, jeśli jest to wykonane starannie – efekt bywa niesamowity!

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 40cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Thunberga 'Sayonara'

Sosna Thunberga 'Sayonara'

Pinus thunbergii   'Sayonara' Efektowny wygląd tej sosny wiąże się z jej krótkimi, krępymi przyrostami oraz metamorfozą, jaką cechuje się w trakcie wzrostu. W młodości wyróżnia się ładnym i zwartym pokrojem, praktycznie kulistym, który w miarę wzrostu staje się lekko spłaszczony, kopulasty. Starsze już osobniki zazwyczaj mają dwukrotnie większą szerokość niż wysokość, tworząc bardzo malownicze formy. Pięknie taka sosna wygląda sadzona w ...