Sosna Thunberga 'Kotobuki'

Sosna Thunberga 'Kotobuki' Pinus thunbergii 'Kotobuki'

28,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Pinus thunbergii  'Kotobuki'

 

Ta rzadko spotykana odmiana nie jest typowym, karłowym iglakiem. Rośnie co prawda wolno i osiąga niewielkie docelowe rozmiary, oscylujące po wielu latach uprawy w granicach 1,5 – 2,5 metra, ale zamiast najczęściej spotykanej kulistej lub spłaszczonej korony formuje ona pionowy pokrój, w dodatku dosyć zwarty o lekko zarysowanym piramidalnym kształcie. Roczne przyrosty mogą dochodzić do 5 – 10 cm, w zależności od warunków uprawy. Do dobrego wzrostu odmiana ta wymaga stanowisk słonecznych, rodzaj gleby jest tutaj drugorzędną sprawą, sosna ta urośnie dobrze nawet na słabych glebach.

 

Jak większość sosen nie znosi stanowisk zbyt wilgotnych lub miejsc gdzie występują zastoiska wodne po obfitych opadach. Jako że jej forma odbiega od najczęściej spotykanych odmian może ona przydać się do złamania nieco kompozycji klombu, złożonego głównie z odmian kulistych oraz poduszkowatych, nadając w ten sposób nasadzeniu nieco polotu. Bardzo dobrze współgra z karłowymi odmianami jodeł, takimi jak ‘Pancake’, ‘Oberon’ oraz sosen ‘Ophir’, ‘Hillside Creeper’ czy ‘Slovacja’. Ładnie wygląda na tle kory, sadzona w towarzystwie głazów lub dużych kamieni, otoczona może być poletkiem wrzosów lub azalii japońskich.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Thunberga 'Kotobuki'

Sosna Thunberga 'Kotobuki'

Pinus thunbergii   'Kotobuki'   Ta rzadko spotykana odmiana nie jest typowym, karłowym iglakiem. Rośnie co prawda wolno i osiąga niewielkie docelowe rozmiary, oscylujące po wielu latach uprawy w granicach 1,5 – 2,5 metra, ale zamiast najczęściej spotykanej kulistej lub spłaszczonej korony formuje ona pionowy pokrój, w dodatku dosyć zwarty o lekko zarysowanym piramidalnym kształcie. Roczne przyrosty mogą dochodzić do 5 – 10 cm, w ...