Sosna Thunberga 'Banshosho'

Sosna Thunberga 'Banshosho' Pinus thunbergii 'Banshosho'

26,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-30cm

Pinus thunbergii  'Banshosho'

Ciekawa odmiana należąca do rzadko spotykanego w Polsce gatunku – sosny Thunberga. ‘Banshosho’ to odmiana charakteryzująca się półkarłowymi rozmiarami, najczęściej osiąga w ogrodzie około 1 metra wysokości, ale osobniki bardzo stare po wielu latach uprawy mogą dochodzić do 1,5 – 2 metrów wysokości. Sosna ta w trakcie swojego życia przechodzi istny cykl metamorfoz –w młodości wykształca pokrój luźny, czasem nawet pokrój stożkowaty, wyprostowany, by po kilku – kilkunastu latach utworzyć zwartą, owalną koronę, która jest z reguły silnie zagęszczona. Może wtedy osiągać około 1,5 metra szerokości korony przy wysokości oscylującej w okolicach 1 metra. Od tego momentu, w miarę dalszego wzrostu, który jest już najczęściej bardzo wolny, czasem wręcz symboliczny sosna ta zaczyna rozluźniać swój pokrój i zaczyna tworzyć równie ciekawe formy pokrojowe.

 

Jest to łatwa w uprawie roślina, nadaje się nawet na niegościnne, suche i mało urodzajne gleby. Jedyne czego wymaga do bujnego wzrostu to stanowisko słoneczne oraz podsypania przynajmniej raz na rok w okresie wiosennym kompleksowym nawozem. Ze względu na ograniczone rozmiary nadaje się do ogrodów mniejszych, choć i w większych ogrodach oraz parkach odnajdzie się bardzo dobrze. Ważne aby eksponować tę odmianę możliwie silnie, a jeśli będzie rosła w towarzystwie innych iglaków, stworzyć jej niewielki bufor aby mogła być lepiej doświetlona. Młode sadzonki mogą lekko podmarzać w najchłodniejszych regionach kraju, należy je w takich miejscach okrywać lub sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Thunberga 'Banshosho'

Sosna Thunberga 'Banshosho'

Pinus thunbergii  'Banshosho' Ciekawa odmiana należąca do rzadko spotykanego w Polsce gatunku – sosny Thunberga. ‘Banshosho’ to odmiana charakteryzująca się półkarłowymi rozmiarami, najczęściej osiąga w ogrodzie około 1 metra wysokości, ale osobniki bardzo stare po wielu latach uprawy mogą dochodzić do 1,5 – 2 metrów wysokości. Sosna ta w trakcie swojego życia przechodzi istny cykl metamorfoz –w młodości wykształca pokrój luźny, czasem ...