Sosna Schwerina 'Wiethorst'

Sosna Schwerina 'Wiethorst' Pinus x schwerinii 'Wiethorst'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus x schwerinii 'Wiethorst'
Karłowa odmiana sosny Schwerina, znaleziona w niemieckim Gieelhorst-Westerstede przez Johana Wietinga w 1987 r. Rośnie powoli, tworząc gęstą, zwartą formę o stożkowym zarysie. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Krótkie, zagęszczone pędy gęsto pokryte są bardzo długimi (do 25 cm), wiotkimi, miękkimi, przewieszającymi się igłami. Dodatkową atrakcję odmiany stanowią szyszki: długie, wąskie, delikatnie wygięte, za młodu jasnozielone, po dojrzeniu brązowe. Szyszki pojawiają się już na młodych drzewach.
Sosna Schwerina 'Wiethorst' najlepiej sprawdza się jako samotnik, bowiem potrzebuje przestrzeni, aby w pełni ukazać swój niezwykle atrakcyjny, zwarty, jakby puszysty pokrój. Jest w pełni mrozoodporna, najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, niezbyt mokrych i dobrze przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne.

Napisz swoją recenzję

Sosna Schwerina 'Wiethorst'

Sosna Schwerina 'Wiethorst'

Pinus x schwerinii 'Wiethorst' Karłowa odmiana sosny Schwerina, znaleziona w niemieckim Gieelhorst-Westerstede przez Johana Wietinga w 1987 r. Rośnie powoli, tworząc gęstą, zwartą formę o stożkowym zarysie. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Krótkie, zagęszczone pędy gęsto pokryte są bardzo długimi (do 25 cm), wiotkimi, miękkimi, przewieszającymi się igłami. Dodatkową atrakcję odmiany stanowią szyszki: długie, ...