Sosna Schwerina

Sosna Schwerina Pinus x schwerinii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus x schwerinii Fitschen
Mieszaniec międzygatunkowy, powstały ze skrzyżowania sosny himalajskiej (Pinus wallichiana) i sosny wejmutki (Pinus strobus). Charakteryzuje się cechami pośrednimi gatunków rodzicielskich i wyglądem bardziej zbliżonym do jednego lub drugiego z nich. Jest to drzewo osiągające nawet 35 m wysokości, chociaż zwykle nie przekracza 15 m. Korona luźna, szeroka, z konarami odchodzącymi od pnia poziomo. Igły niebieskozielone, zebrane po pięć, długie, cienkie, miękkie, powiewające na wietrze. Szyszki długie, wąskie, zwisające, za młodu niebieskawe, po dojrzeniu brązowe. Wytwarzane są bardzo licznie i pozostają na drzewie często przez cały rok, aż do dojrzenia kolejnych szyszek.
Sosna Schwerina to bardzo atrakcyjne drzewo parkowe, polecane ze względu na bujny wzrost i dekoracyjny, strzelisty, choć szeroki pokrój, długie, widowiskowe igły i bardzo liczne szyszki. Jako gatunek mieszańcowy, cechuje się dobrą zdrowotnością. Jest odporniejszy na rdzę wejmutkowo-porzeczkową niż sosna wejmutka, ma lepszą mrozoodporność niż sosna himalajska.

Napisz swoją recenzję

Sosna Schwerina

Sosna Schwerina

Pinus x schwerinii Fitschen Mieszaniec międzygatunkowy, powstały ze skrzyżowania sosny himalajskiej ( Pinus wallichiana ) i sosny wejmutki ( Pinus strobus ). Charakteryzuje się cechami pośrednimi gatunków rodzicielskich i wyglądem bardziej zbliżonym do jednego lub drugiego z nich. Jest to drzewo osiągające nawet 35 m wysokości, chociaż zwykle nie przekracza 15 m. Korona luźna, szeroka, z konarami odchodzącymi od pnia poziomo. Igły ...