Sosna rumelijska 'Glauca Compacta'

Sosna rumelijska 'Glauca Compacta' Pinus peuce 'Glauca Compacta'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15-30cm

Pinus peuce  'Glauca Compacta'

Ładna odmiana sosny rumelijskiej, która charakteryzuje się o wiele słabszym wzrostem niż gatunek, wyrastający nawet w Polsce na ogromne drzewa. Dodatkowo odmiana ta posiada sinawo niebieskie zabarwienie igieł, przez co nadaje się do kompozycji barwnych. Roczne przyrosty tej odmiany to 10 – 20 cm, w młodości przy dobrym nawożeniu może rosnąć jednak nieco szybciej. Docelowo, po wielu latach osiąga 3 do 5 metrów, czyli sporo jeśli wziąć pod uwagę, że jest to odmiana kompaktowa w stosunku do gatunku.

 

Roślina ta nie ma specjalnych wymagań co do gleby, nadaje się świetnie na gleby słabe i niezbyt wilgotne, do dobrej uprawy konieczne jest jednak słoneczne stanowisko. W ogrodach większych odmiana ta sprawdzi się jako soliter, może tam rosnąć w postaci pojedynczych egzemplarzy lub niewielkich grup, w zależności od dostępnego miejsca. W mniejszych ogrodach może rosnąć w centrum klombu, tworząc ciekawe tło kolorystyczne dla niżej sadzonych odmian.

 

Odmiana ta wypełnia pewną lukę w dostępności odmian, zazwyczaj bowiem można w szkółkach znaleźć czyste gatunki lub ich odmiany botaniczne, które osiągają najczęściej duże rozmiary, można także znaleźć odmiany karłowe oraz półkarłowe, które osiągają z kolei bardzo niewielkie rozmiary, rzędu 0,3 – 1,5 metra. Odmiana ‘Glauca Compacta’ pod względem rozmiarów lokuje się pośrodku, umożliwiając zagospodarowanie przestrzeni, które wcześniej bywały problematyczne.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna rumelijska 'Glauca Compacta'

Sosna rumelijska 'Glauca Compacta'

Pinus peuce   'Glauca Compacta' Ładna odmiana sosny rumelijskiej, która charakteryzuje się o wiele słabszym wzrostem niż gatunek, wyrastający nawet w Polsce na ogromne drzewa. Dodatkowo odmiana ta posiada sinawo niebieskie zabarwienie igieł, przez co nadaje się do kompozycji barwnych. Roczne przyrosty tej odmiany to 10 – 20 cm, w młodości przy dobrym nawożeniu może rosnąć jednak nieco szybciej. Docelowo, po wielu latach osiąga 3 do 5 ...