Sosna pospolita 'Wittichenau'

Sosna pospolita 'Wittichenau' Pinus sylvestris 'Wittichenau'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 5 - 20 cm lub forma pienna 35-60 cm

Pinus sylvestris  'Wittichenau'

Ładna, karłowa odmiana, na temat której w sieci pojawiają się czasem niepełne i sprzeczne informacje. Jest to odmiana pochodząca od czarciej miotły, przez co jej zagęszczenie i upakowanie pędów jest bardzo duże, w przeciwieństwie jednak do wielu odmian karłowych nie tworzy silnie jednolitej powierzchni korony – jest ona trochę luźna, czasem tworzy lekkie piętrowanie, w młodości kulista, w starszym wieku lekko nieregularna korona ma tendencje do wypłaszczania się. Posiada ładne igły z niebieskawo sinawym nalotem, igły u młodych osobników rozmieszczone gęsto, u starszych często nieco luźniej i są krótsze. Roczne przyrosty to 4 – 6 cm, osobniki 10 –letnie mogą osiągać około 40 cm wysokości przy nieznacznie większej szerokości.

 

Do dobrego wzrostu wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa i mocno nasłonecznione miejsce. Jedynym poważnym ograniczeniem w uprawie tej odmiany jest stanowisko zbyt wilgotne, co tyczy się większości sosen. Warto tę odmianę w ogrodzie sadzić w ogrodzie z kilku powodów, jest to przede wszystkim roślina bezproblemowa i każdy amator ogrodnictwa poradzi sobie z jej utrzymaniem, nie wymaga dużo miejsca, nadaje się więc do mniejszych ogrodów, które dzięki takim ciekawostkom mogą wyglądać bardzo ciekawie i nie są skazane na sztampowe kompozycje. Jest to także odmiana, która mimo wielu podobieństw do licznie uprawianych czarcich mioteł posiada wyraźnie odznaczający się wygląd, dzięki czemu nie zgubi się optycznie w kompozycji z innymi roślinami iglastymi.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 5 - 20 cm lub forma pienna 35-60 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Wittichenau'

Sosna pospolita 'Wittichenau'

Pinus sylvestris   'Wittichenau' Ładna, karłowa odmiana, na temat której w sieci pojawiają się czasem niepełne i sprzeczne informacje. Jest to odmiana pochodząca od czarciej miotły, przez co jej zagęszczenie i upakowanie pędów jest bardzo duże, w przeciwieństwie jednak do wielu odmian karłowych nie tworzy silnie jednolitej powierzchni korony – jest ona trochę luźna, czasem tworzy lekkie piętrowanie, w młodości kulista, w starszym wieku ...