Sosna pospolita 'Troll Guld'

Sosna pospolita 'Troll Guld' Pinus sylvestris 'Troll Guld'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 30-35cm

Pinus sylvestris 'Troll Guld'
Spotykana także pod nazwą ‘Trollguld’ odmiana sosny zwyczajnej o niezbyt długich, drobnych, licznych igłach, które przez cały rok zabarwione są na żółto, przy czym zimą wybarwienie igieł jest znacznie bardziej intensywne. Jest to wolno rosnące drzewko, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości, utrzymujące zwarty pokrój i kształt zbliżony do kulistego. Starsze drzewa tworzą stożkową koronę.
Żółto zabarwione igły sprawiają, że 'Troll Guld' może, zwłaszcza zimą, stanowić bardzo atrakcyjny, barwny akcent niewielkiego ogrodu lub grupy krzewów w parku, doskonale nadaje się także na soliter. Dobrze rośnie na przeciętnej, niezbyt mokrej glebie, znosi okresową suszę, dobrze zimuje. Najlepiej rośnie i najładniej wybarwia się w pełnym słońcu.
Odmiana powstała jako siewka z nasion odmiany 'Vargguld', została znaleziona przez Britę i Carla-Erika Johanssonów.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 30-35cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Troll Guld'

Sosna pospolita 'Troll Guld'

Pinus sylvestris 'Troll Guld' Spotykana także pod nazwą ‘Trollguld’ odmiana sosny zwyczajnej o niezbyt długich, drobnych, licznych igłach, które przez cały rok zabarwione są na żółto, przy czym zimą wybarwienie igieł jest znacznie bardziej intensywne. Jest to wolno rosnące drzewko, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości, utrzymujące zwarty pokrój i kształt zbliżony do kulistego. Starsze drzewa tworzą stożkową ...