Brzoza papierowa  'Renci' ('Renaissance Reflection')

Brzoza papierowa 'Renci' ('Renaissance Reflection') Betula papyrifera 'Renci'

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-110cm

Betula papyrifera 'Renci'   syn. ('Renaissance Reflection')

Brzoza ta charakteryzuje się żywo-zielonym ulistnieniem przez cały sezon, jesienią liście przybierają barwę złotą. Dodatkowo ozdobą tej odmiany jest bardzo jasna, biała kora z mniejszym udziałem elementów czarnych.

Jest wyjątkowo odporna na niskie oraz wysokie temperatury, rośnie szybko i osiąga maksymalnie około 12 metrów. Najlepiej rośnie na wilgotnych, żyznych glebach. Jest to nowość w Polsce, roślina jeszcze mało znana jednak w przyszłości może stać się bardziej powszechna.

Dobrze tę odmianę sadzić na tle ciemnej zieleni innych roślin np. cisów, wtedy zostaną lepiej wyeksponowane jej zalety, m.in. intensywne przebarwienie liści w okresie jesiennym.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-110cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza papierowa  'Renci' ('Renaissance Reflection')

Brzoza papierowa 'Renci' ('Renaissance Reflection')

Betula papyrifera 'Renci'   syn. ('Renaissance Reflection') Brzoza ta charakteryzuje się żywo-zielonym ulistnieniem przez cały sezon, jesienią liście przybierają barwę złotą. Dodatkowo ozdobą tej odmiany jest bardzo jasna, biała kora z mniejszym udziałem elementów czarnych. Jest wyjątkowo odporna na niskie oraz wysokie temperatury, rośnie szybko i osiąga maksymalnie około 12 metrów. Najlepiej rośnie na wilgotnych, żyznych ...