Sosna pospolita 'Meffengowd'

Sosna pospolita 'Meffengowd' Pinus sylvestris 'Meffengowd'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus sylvestris 'Meffengowd'
Wolno rosnąca odmiana sosny o stożkowym, typowym dla gatunku pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 10 cm, zatem dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do 1 m wysokości. Tworzy dość gęste, zwarte drzewko. Igły w ciągu sezonu wegetacyjnego jasnozielone, zimą przebarwiają się na żółto.
Polecana do małych ogrodów, a także do ogrodów skalnych i do większych grup w parkach odmiana, która dzięki zimowym przebarwieniom może stanowić ciekawy akcent kolorystyczny. Łatwa w uprawie i utrzymaniu, może być sadzona na przeciętnych, nawet ubogich, byle dobrze przepuszczalnych glebach. Wymaga pełnego słońca. W pełni mrozoodporna.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Meffengowd'

Sosna pospolita 'Meffengowd'

Pinus sylvestris 'Meffengowd' Wolno rosnąca odmiana sosny o stożkowym, typowym dla gatunku pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 10 cm, zatem dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do 1 m wysokości. Tworzy dość gęste, zwarte drzewko. Igły w ciągu sezonu wegetacyjnego jasnozielone, zimą przebarwiają się na żółto. Polecana do małych ogrodów, a także do ogrodów skalnych i do większych grup w parkach odmiana, która dzięki zimowym przebarwieniom ...