Sosna pospolita 'Gold Coin'

Sosna pospolita 'Gold Coin' Pinus sylwestris 'Gold Coin'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.20-30cm

Pinus sylvestris 'Gold Coin'
Złoto wybarwiona zimą, w czasie lata zielona z lekko widocznym żółtym odcieniem odmiana o wolnym tempie wzrostu i typowym, stożkowym, przewodnikowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do 2 m wysokości i 1,2 m szerokości. Młode rośliny utrzymują zwarty, gęsty, regularny pokrój. Z biegiem lat może dorastać nawet do 6 m wysokości i lekko się przerzedza.
Przepiękna roślina, rozjaśniająca mocną barwą swoich igieł zimowy ogród. Doskonale komponuje się z odmianami o ciemnozielonych igłach, warto więc sadzić ją w takim towarzystwie, ale bardzo dekoracyjna jest także jako soliter rosnący w dobrze wyeksponowanym, reprezentacyjnym miejscu. Ma niewielkie, typowe dla gatunku wymagania: najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, średnio żyznych, chociaż znosi także gleby ubogie. Tolerancyjna w stosunku do odczynu podłoża. Odporna na suszę, nie znosi stojącej wody. Wymaga stanowiska słonecznego. Bardzo dobrze zimuje.
Sosna pospolita 'Gold Coin' jest obecna na rynku od końca lat 70. XX w., została wyselekcjonowana w Wielkiej Brytanii przez R.S. Corleya.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Gold Coin'

Sosna pospolita 'Gold Coin'

Pinus sylvestris 'Gold Coin' Złoto wybarwiona zimą, w czasie lata zielona z lekko widocznym żółtym odcieniem odmiana o wolnym tempie wzrostu i typowym, stożkowym, przewodnikowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do 2 m wysokości i 1,2 m szerokości. Młode rośliny utrzymują zwarty, gęsty, regularny pokrój. Z biegiem lat może dorastać nawet do 6 m wysokości i lekko się przerzedza. Przepiękna roślina, rozjaśniająca mocną barwą swoich igieł zimowy ...