Sosna pospolita 'Fastigiata'

Sosna pospolita 'Fastigiata' Pinus sylvestris 'Fastigiata'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 40 cm

Pinus sylvestris  'Fastigiata'

    Odmiana o pięknym pionowym strzelistym charakterze wzrostu, bardzo wąska, gałązki ułożone prawie pionowo w górę. Wzrost średnio szybki w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 4-5m i szerokość ok 1m. Igły stalowo niebieskie do ciemno zielonych średniej długości, pędy długie smukłe wyprostowane w górę. Jest bardzo tolerancyjna co do siedliska oraz mało wymagająca pod względem wilgotnościowym. jedynie lepiej ją sadzić w miejscach o mniejszym nawiewie wiatrów gdyż może się od nich pochylić a nawet wyłamać.

    Zastosowanie : Ogrody miejskie , nasadzenia parkowe oraz przydomowe kompozycje roślin bądź dużych skalniaków lub klombów o dużych rozmiarach.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Fastigiata'

Sosna pospolita 'Fastigiata'

Pinus sylvestris   'Fastigiata'     Odmiana o pięknym pionowym strzelistym charakterze wzrostu, bardzo wąska, gałązki ułożone prawie pionowo w górę. Wzrost średnio szybki w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 4-5m i szerokość ok 1m. Igły stalowo niebieskie do ciemno zielonych średniej długości, pędy długie smukłe wyprostowane w górę. Jest bardzo tolerancyjna co do siedliska oraz mało wymagająca pod względem wilgotnościowym. jedynie lepiej ją ...