Brzoza omszona  'Yellow Wings'

Brzoza omszona 'Yellow Wings' Betula pubescens 'Yellow Wings'

25,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.40-100cm

Betula pubescens 'Yellow Wings'

Złociste liście tej brzozy rzucają się w oczy od razu po wejściu do ogrodu. W odróżnieniu od innych odmian złotolistnych brzóz, ta posiada oprócz intensywnego zabarwienia także większe, szersze liście.

Drzewo to jest bardzo żywotne, dobrze rośnie w miejscach żyznych, wilgotnych, co pokrywa się z preferencjami gatunku co do stanowiska. Osiąga do 15 metrów wysokości i 5 metrów średnicy korony. Ciekawą cechą jest również wcześniejsze przebudzenie się na wiosnę od brzozy brodawkowatej, którą może wyprzedzić nawet o 2-3 tygodnie, liście dodatkowo pozostają na drzewie również dłużej niż u B. pendula.

Minusem tego drzewa oraz rzeczą, na którą należy bezsprzecznie zwrócić uwagę podczas sadzenia jej są wrażliwe i delikatne korzenie – mogą łatwo się uszkodzić, co roślina może ‘odchorowywać’ przez jeden lub dwa sezony. Roślina także cierpi od zbyt mocnych wiatrów, nie jest więc polecana do obsadzania terenów nadmorskich.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.40-100cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza omszona  'Yellow Wings'

Brzoza omszona 'Yellow Wings'

Betula pubescens 'Yellow Wings' Złociste liście tej brzozy rzucają się w oczy od razu po wejściu do ogrodu. W odróżnieniu od innych odmian złotolistnych brzóz, ta posiada oprócz intensywnego zabarwienia także większe, szersze liście. Drzewo to jest bardzo żywotne, dobrze rośnie w miejscach żyznych, wilgotnych, co pokrywa się z preferencjami gatunku co do stanowiska. Osiąga do 15 metrów wysokości i 5 metrów średnicy korony. Ciekawą ...