Sosna pospolita 'Chantry Blue'

Sosna pospolita 'Chantry Blue' Pinus sylvestris 'Chantry Blue'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 60 cm

Pinus sylvestris 'Chantry Blue'

Jedna z najlepiej wybarwionych odmian sosny pospolitej! ‘Chantry Blue’ wprost zachwyca swoim niebieskim odcieniem długich igieł, który jest tym intensywniejszy im więcej słońca zapewnimy tej roślinie. Jest to odmiana karłowa, ale o dość zadowalającym tempie wzrostu, nawet do 10 cm rocznie. Egzemplarze 10 letnie zwykle mierzą około 1 – 1,5 m średnicy, przy czym starsze okazy mogą się lekko wypiętrzać ku górze, tracąc swój pierwotnie kulisty pokrój. Można temu zapobiec korygując pokrój rośliny poprzez odpowiednie przycinanie świeżych przyrostów. Korona tej odmiany jest bardzo zwarta i gęsta, u młodych roślin także regularna.

 

W handlu spotyka się odmiany szczepione na różnych wysokościach, zazwyczaj jednak wysokość takiego szczepienia zawiera się w przedziale od 20 do 60 cm. W takiej formie roślina ta nadaje się praktycznie do wszystkich ogrodów, zarówno dużych i małych, można z jej wykorzystaniem tworzyć ciekawe zestawienia kolorystyczne najlepiej z małej grupy roślin o podobnych lub trochę większych rozmiarach docelowych. Stanowi ona również doskonałe urozmaicenie ogrodów japońskich i ogródków skalnych, gdzie nie może zostać nie zauważona. Sprawdzi się również w uprawie pojemnikowej na balkonach i tarasach. Kolejną zaletą jaka przemawia za posadzeniem tej oryginalnej i barwnej odmiany w ogródku jest łatwa uprawa. Wystarczą jej umiarkowanie żyzne gleby ogrodowe, jakie można spotkać w większości ogródków przydomowych, ponadto dobrze żeby taka gleba była świeża i lekka oraz umiarkowanie wilgotna. Jak wyżej wspomniano najlepsze będą stanowiska słoneczne ze względu na wybarwienie igieł.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 60 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Chantry Blue'

Sosna pospolita 'Chantry Blue'

Pinus sylvestris 'Chantry Blue' Jedna z najlepiej wybarwionych odmian sosny pospolitej! ‘Chantry Blue’ wprost zachwyca swoim niebieskim odcieniem długich igieł, który jest tym intensywniejszy im więcej słońca zapewnimy tej roślinie. Jest to odmiana karłowa, ale o dość zadowalającym tempie wzrostu, nawet do 10 cm rocznie. Egzemplarze 10 letnie zwykle mierzą około 1 – 1,5 m średnicy, przy czym starsze okazy mogą się lekko wypiętrzać ku ...