Sosna pospolita 'Argentea'

Sosna pospolita 'Argentea' Pinus sylvestris 'Argentea'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-40 cm

Pinus sylvestris 'Argentea'

 

Piękna, aczkolwiek rzadko jeszcze spotykana odmiana sosny pospolitej o jasnokremowych przyrostach wiosennych. W przeciwieństwie do większości odmian barwnych sosny, ta nie wybarwia się najintensywniej w okresie zimowym, ale najlepiej wygląda wiosną, kiedy to silne i długie przyrosty wybijają z pąków i oczarowują swą odmiennością i urokiem. Sosna ta rośnie średnio silnie, dorastając przeciętnie do wysokości 3 – 4 metrów przy średnicy korony dochodzącej do 2 metrów. W uprawie bardzo prosta, praktycznie jak sosna pospolita, posiada niskie wymagania i urośnie dobrze nawet na słabych i piaszczystych glebach.

 

Do dobrego wzrostu wymaga jednak dużo słońca, można je spokojnie sadzić w pełnym nasłonecznieniu bez obaw o poparzenia słoneczne. W ogrodzie sprawdzi się w kompozycjach barwnych, w połączeniu z takimi roślinami jak świerk kaukaski ‘Aurea’, bądź kultywary świerku pospolitego o złotym przyroście – ‘Finedonensis’, ‘Końca’, ‘Aureospicata’. Jest to odmiana, którą można łączyć zarówno z iglakami, jak i odpowiednio dobranymi krzewami liściastymi oraz zimozielonymi. Pod względem mrozoodporności nadaje się do sadzenia w całym kraju, żadne mrozy jej nie straszne, nie ma potrzeby okrywania nawet małych sadzonek. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Argentea'

Sosna pospolita 'Argentea'

Pinus sylvestris 'Argentea'   Piękna, aczkolwiek rzadko jeszcze spotykana odmiana sosny pospolitej o jasnokremowych przyrostach wiosennych. W przeciwieństwie do większości odmian barwnych sosny, ta nie wybarwia się najintensywniej w okresie zimowym, ale najlepiej wygląda wiosną, kiedy to silne i długie przyrosty wybijają z pąków i oczarowują swą odmiennością i urokiem. Sosna ta rośnie średnio silnie, dorastając przeciętnie do ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »