Sosna pospolita 'Albyns'

Sosna pospolita 'Albyns' Pinus sylvestris 'Albyns'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30- 45, Forma Pienna 50-60 cm

Pinus sylvestris 'Albyns'
Płożąca, bardzo oryginalna odmiana sosny zwyczajnej. Wszystkie jej pędy, chociaż sztywne, rozpościerają się płasko po ziemi, gęsto okrywając jej powierzchnię. Przez wiele lat rośnie wyłącznie poziomo, nie przekraczając wysokości 30 cm, wysokość starych roślin może dochodzić do 1 m. Po dziesięciu latach średnica rośliny wynosi 1-1,5 m, po wielu latach może osiągnąć 3 m. Igły długie, sztywne, niebieskozielone. Już na dość młodych roślinach pojawiają się duże (do 8 cm), dekoracyjne szyszki.
Bardzo dobra roślina okrywowa, polecana do skalniaków, alpinariów i na rabaty. Doskonała do nasadzeń na skarpach i murkach, które pokrywa kaskadami bogato ulistnionych gałęzi. Atrakcyjna jest także zaszczepiona na pniu, wówczas tworzy szeroki, parasolowaty, niesymetryczny kształt. Bardzo dobrze rośnie na przeciętnej, byle niezbyt ciężkiej i mokrej glebie, preferuje podłoża dobrze przepuszczalne i średnio zasobne. Dobrze znosi okresy suszy. W pełni mrozoodporna. Wymaga stanowiska słonecznego.
Sosna pospolita 'Albyns' pochodzi od siewki znalezionej ok. 1960 r. w szkółce H.A. Albyn Nursery (Ohio, USA).

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30- 45, Forma Pienna 50-60 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Albyns'

Sosna pospolita 'Albyns'

Pinus sylvestris 'Albyns' Płożąca, bardzo oryginalna odmiana sosny zwyczajnej. Wszystkie jej pędy, chociaż sztywne, rozpościerają się płasko po ziemi, gęsto okrywając jej powierzchnię. Przez wiele lat rośnie wyłącznie poziomo, nie przekraczając wysokości 30 cm, wysokość starych roślin może dochodzić do 1 m. Po dziesięciu latach średnica rośliny wynosi 1-1,5 m, po wielu latach może osiągnąć 3 m. Igły długie, sztywne, niebieskozielone. Już na ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »