Sosna oścista 'Sherwood Compact'

Sosna oścista 'Sherwood Compact' Pinus aristata 'Sherwood Compact'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Pinus aristata 'Sherwood Compact'


Bardzo ładna odmiana, należąca do gatunku sosny ościstej – sosny, której niektóre osobniki przekraczają wiek 2000 lat! Odmiana ‘Sherwood Compact’ wyróżnia się wolniejszym od gatunku wzrostem, rocznie może przyrastać o średnio 5 cm, formując prawie idealnie stożkowatą koronę. Najczęściej szczepi się tę sosnę na niewielkich wysokościach, dzięki czemu korona rozwija się już od samej ziemi. Jest to roślina o niskich wymaganiach i mimo że nie należy do rodzimej flory, to czuje się u nas bardzo dobrze, nie choruje i nie marznie. Odmiana ta nie wymaga wielkiej dbałości, nie ma potrzeby jej przycinać, gdyż pokrój jest formowany bardzo regularnie – choć zaznaczyć należy, iż sosenka ta potrzebuje dużo słońca, w cieniu będzie rosła luźna i nieforemna.

 

Odrobina nawozu ogólnego dla iglaków pozwoli na utrzymanie jej w stanie idealnym nawet na glebach słabych. Co ciekawe nie posiada sinawego nalotu na igłach, typowego dla czystego gatunku, jest ona więc żywozielona. W ogrodach należy sadzić ją w luźniejszych zestawieniach, wraz z roślinami karłowymi oraz półkarłowymi z nielicznymi okazami wyższymi. Należy zwrócić uwagę, że nawet jeśli rośliny rosną z pewnym zapasem odległości i pozornie mają dużo miejsca na formowanie typowej dla siebie korony, to różne egzemplarze mogą w trakcie dnia zacieniać się nawzajem, wprowadzając tutaj niepożądany czynnik. Roślina jest w pełni mrozoodporna, można ją sadzić nawet w chłodniejszych regionach i w zasadzie nie ma potrzeby okrywania nawet młodych roślin.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys.15-25cm

Napisz swoją recenzję

Sosna oścista 'Sherwood Compact'

Sosna oścista 'Sherwood Compact'

Pinus aristata 'Sherwood Compact' Bardzo ładna odmiana, należąca do gatunku sosny ościstej – sosny, której niektóre osobniki przekraczają wiek 2000 lat! Odmiana ‘Sherwood Compact’ wyróżnia się wolniejszym od gatunku wzrostem, rocznie może przyrastać o średnio 5 cm, formując prawie idealnie stożkowatą koronę. Najczęściej szczepi się tę sosnę na niewielkich wysokościach, dzięki czemu korona rozwija się już od samej ziemi. Jest to ...