Sosna limba 'Sartori'

Sosna limba 'Sartori' Pinus cembra 'Sartori'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Pinus cembra 'Sartori'

‘Satrori’ to jedna z nielicznych, dostępnych na polskim rynku szkółkarskim odmian sosny limby. Charakteryzuje się ona kompaktowymi rozmiarami oraz kolumnową sylwetką z wyraźnie zaznaczonym stożkiem wzrostu. Rośnie powoli, przyrosty rzędu 10-20 cm pozwalają na osiąganie około 2 metrów wysokości po 10 latach wzrostu. Oczywiście wartości te nie są stałe i mogą ulegać wahaniom w zależności od stanowiska oraz żyzności gleby. Cechą charakterystyczną tej odmiany są jasnozielone igły, zebrane po 5 w pęczku, przez część roku posiadające delikatny, sinawy nalot. Jest to sosna odporna na niekorzystne warunki, nie ma też w Polsce takich mrozów, które by jej zaszkodziły.

 

Główna ozdoba to kształt korony, w młodości kolumnowy, u starszych egzemplarzy, mogących przekraczać lekko 3 metry wysokości forma ta jest wąskostożkowata. Do dobrego wzrostu wymaga gleb o średniej żyzności, wilgotnych ale nie podmokłych. Znosi warunki miejskie, można ją bez przeszkód sadzić w ogrodach, znajdujących się w obrębie większych miast. Jako, że jej rozmiary docelowe oraz tempo wzrostu nie należą do silnych, sprawdzi się ona w kompaktowych założeniach, gdzie na małej powierzchni ogrodu przydomowego lub przedogrodu chcemy skomponować coś ciekawego. Współgra ładnie ze świerkiem ‘Saunders Blue’, popularną ‘Conicą’, karłowymi odmianami żywotnika oraz jałowcami płożącymi. Przy odpowiednim dobraniu odmian można stworzyć ładną i praktycznie bezobsługową rabatę.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna limba 'Sartori'

Sosna limba 'Sartori'

Pinus cembra 'Sartori' ‘Satrori’ to jedna z nielicznych, dostępnych na polskim rynku szkółkarskim odmian sosny limby. Charakteryzuje się ona kompaktowymi rozmiarami oraz kolumnową sylwetką z wyraźnie zaznaczonym stożkiem wzrostu. Rośnie powoli, przyrosty rzędu 10-20 cm pozwalają na osiąganie około 2 metrów wysokości po 10 latach wzrostu. Oczywiście wartości te nie są stałe i mogą ulegać wahaniom w zależności od stanowiska oraz żyzności ...