Sosna limba 'Aurea'

Sosna limba 'Aurea' Pinus cembra 'Aurea'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-50cm

Pinus cembra 'Aurea'
Bardzo atrakcyjne i dekoracyjne drzewo o wolnym tempie wzrostu, ale długowieczne. Po dziesięciu latach sosna limba 'Aurea' rzadko przekracza 1 m wysokości i 50 cm szerokości, ale stare drzewa mogą dorastać nawet do 7 m. Pokrój wąskostożkowy, średnio gęsty, regularny. Igły długie, zielone u nasady, ale złotożółte na wierzchołku. Przebarwienia najlepiej widoczne są wiosną, na młodych pędach.
Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością (USDA 4) i niewielkimi wymaganiami glebowymi, chociaż najlepiej rośnie na podłożu średnio żyznym, przepuszczalnym, lekko kwaśnym. Jest odporna na suszę i wysokie temperatury. Wymaga stanowiska dobrze nasłonecznionego, chociaż ostre południowe słońce może przypalać złote końcówki igieł. Polecana do parków, ogrodów i zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i do nasadzeń w grupach.
Odmiana została znaleziona w Niemczech w 1930 roku przez Josta Fitschena.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-50cm

Napisz swoją recenzję

Sosna limba 'Aurea'

Sosna limba 'Aurea'

Pinus cembra 'Aurea' Bardzo atrakcyjne i dekoracyjne drzewo o wolnym tempie wzrostu, ale długowieczne. Po dziesięciu latach sosna limba 'Aurea' rzadko przekracza 1 m wysokości i 50 cm szerokości, ale stare drzewa mogą dorastać nawet do 7 m. Pokrój wąskostożkowy, średnio gęsty, regularny. Igły długie, zielone u nasady, ale złotożółte na wierzchołku. Przebarwienia najlepiej widoczne są wiosną, na młodych pędach. Charakteryzuje się dobrą ...