Sosna Koreańska 'Silver Ray'

Sosna Koreańska 'Silver Ray' Pinus koraiensis 'Silver Ray'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 15-20cm

Pinus koraiensis 'Silver Ray'
Odmiana wprowadzona na rynek w 1979 r. przez Grootendorst. Jest drzewem o pokroju kolumnowym, rzadziej stożkowym, rosnącym powoli, ale dorastającym nawet do 12 m wysokości i 5 m szerokości.  U nasady pnia z wiekiem drzewo nieco się ogałaca, pozostawiając 1-metrowy prześwit. Dobrze się zagęszcza. Igły długie, srebrzysto-zielone, połyskujące w słońcu.
Bardzo ładnie wybarwiona odmiana, świetnie sprawdza się jako srebrzysty akcent w parku, ogrodzie lub w zieleni osiedlowej. Bardzo dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w grupie lub w postaci szpaleru, kiedy tworzy gęstą, srebrną ścianę. Wymaga pełnego słońca, tolerancyjna w stosunku do gleby, może rosnąć praktycznie na każdej w miarę żyznej glebie ogrodowej. Źle reaguje jedynie na gleby podmokłe. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 15-20cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Koreańska 'Silver Ray'

Sosna Koreańska 'Silver Ray'

Pinus koraiensis 'Silver Ray' Odmiana wprowadzona na rynek w 1979 r. przez Grootendorst. Jest drzewem o pokroju kolumnowym, rzadziej stożkowym, rosnącym powoli, ale dorastającym nawet do 12 m wysokości i 5 m szerokości.  U nasady pnia z wiekiem drzewo nieco się ogałaca, pozostawiając 1-metrowy prześwit. Dobrze się zagęszcza. Igły długie, srebrzysto-zielone, połyskujące w słońcu. Bardzo ładnie wybarwiona odmiana, świetnie sprawdza się jako ...