Sosna koreańska 'Dragon Eye'

Sosna koreańska 'Dragon Eye' Pinus koraiensis 'Dragon Eye'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus koraiensis 'Dragon Eye'
Drzewo dorastające do 7-8 m wysokości o szerokostożkowym, nieregularnym, luźnym pokroju. Boczne gałęzie słabo rozgałęzione, rozchodzące się na boki. Drzewo nie ma tendencji do ogałacania się od dołu i często dolne konary sięgają ziemi. Igły zebrane po 5, są długie, wiotkie, zwisają, nadając drzewu lekko płaczący wygląd.
Sosna koreańska 'Dragon Eye' doskonale wygląda jako samotnik, zwłaszcza jeśli ma do dyspozycji dużą przestrzeń. Intensywnie zielone igły i lekko rozłożysty pokrój sprawiają, że drzewo wygląda bardzo świeżo i witalnie, ożywiając wygląd ogrodu czy parku. Cechuje się dobrą mrozoodpornością i niedużymi wymaganiami glebowymi. Wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska.

Napisz swoją recenzję

Sosna koreańska 'Dragon Eye'

Sosna koreańska 'Dragon Eye'

Pinus koraiensis 'Dragon Eye' Drzewo dorastające do 7-8 m wysokości o szerokostożkowym, nieregularnym, luźnym pokroju. Boczne gałęzie słabo rozgałęzione, rozchodzące się na boki. Drzewo nie ma tendencji do ogałacania się od dołu i często dolne konary sięgają ziemi. Igły zebrane po 5, są długie, wiotkie, zwisają, nadając drzewu lekko płaczący wygląd. Sosna koreańska 'Dragon Eye' doskonale wygląda jako samotnik, zwłaszcza jeśli ma do ...