Sosna kłująca Pinus pungens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus pungens

       Małe drzewo dorastające zaledwie 6 – 10 m, z rzadką nieregularną koroną. Ma ciemną, łuskowatą korę. Igły są grube i szerokie (2 mm), bardzo sztywne, kłujące. Są gęsto osadzone na gałęziach, mają 3 – 8 cm długości. Sosna kłująca ma szyszki jajowate, lekko niesymetryczne długości 5 – 9 cm i szerokości 4 – 6 cm. Szyszki pojawiają się już u młodych drzew, i opadają dopiero po wielu latach, nawet po 15!

       Zastosowanie: Drzewo potrafi rosnąć na glebach piaszczystych, skalistych i zupełnie jałowych. Preferuje gleby suche i kamieniste. Jest odporna na suszę. Polecana na gleby inicjalne i bielice.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna kłująca

Sosna kłująca

Pinus pungens        Małe drzewo dorastające zaledwie 6 – 10 m, z rzadką nieregularną koroną. Ma ciemną, łuskowatą korę. Igły są grube i szerokie (2 mm), bardzo sztywne, kłujące. Są gęsto osadzone na gałęziach, mają 3 – 8 cm długości. Sosna kłująca ma szyszki jajowate, lekko niesymetryczne długości 5 – 9 cm i szerokości 4 – 6 cm. Szyszki pojawiają się już u młodych drzew, i opadają dopiero po wielu latach, nawet po 15! ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »