Sosna himalajska 'Zebrina'

Sosna himalajska 'Zebrina' Pinus wallichiana 'Zebrina'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus wallichiana 'Zebrina'
Drzewo o dość dużej sile wzrostu, przyrastające rocznie nawet o 25 cm. Tworzy luźną, szeroko stożkową koronę. Igły zielone w poprzeczne żółte pasy, zwisające, długie, cienkie, miękkie, nadają roślinie puszysty wygląd.
Bardzo atrakcyjna odmiana, która ze względu na kształt igieł i ich dwubarwność daje efekt migotania na wietrze i słońcu. Polecana przede wszystkim jako soliter na większej przestrzeni w parku lub dużym ogrodzie. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne i średnio wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga stanowiska słonecznego, ale osłoniętego. W chłodniejszych rejonach kraju może gorzej znosić mroźne zimy i cierpieć od suchego, mroźnego wiatru.

Napisz swoją recenzję

Sosna himalajska 'Zebrina'

Sosna himalajska 'Zebrina'

Pinus wallichiana 'Zebrina' Drzewo o dość dużej sile wzrostu, przyrastające rocznie nawet o 25 cm. Tworzy luźną, szeroko stożkową koronę. Igły zielone w poprzeczne żółte pasy, zwisające, długie, cienkie, miękkie, nadają roślinie puszysty wygląd. Bardzo atrakcyjna odmiana, która ze względu na kształt igieł i ich dwubarwność daje efekt migotania na wietrze i słońcu. Polecana przede wszystkim jako soliter na większej przestrzeni w parku lub ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »