Sosna himalajska 'Nana'

Sosna himalajska 'Nana' Pinus wallichiana 'Nana'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50 cm

Pinus wallichiana 'Nana'
Karłowa, jedna z mniejszych odmian sosny himalajskiej, dorastająca w ciągu 10 lat do 2-2,5 m wysokości. Najczęściej rośnie w formie małego drzewa o budowie przewodnikowej, tworząc szerokostożkową, luźną koronę. Czasem przybiera formę krzewiastą i nie wytwarza głównego przewodnika. Podstawowym atutem odmiany są długie (15-20 cm), cienkie i miękkie igły, zielone od góry i srebrnoniebieskie od dołu, wyrastające po pięć z krótkopędu. Na młodych przyrostach igły skierowane są w górę, w miarę dorastania zaczynają zwisać, nadając drzewu lekko płaczący wygląd. Szyszki początkowo stojące, zielononiebieskie, później jasnobrązowe, zwisające, nieco zagięte. Długość szyszek może dochodzić do 30 cm.
Bardzo dekoracyjna odmiana, polecana przede wszystkim do nasadzeń w swobodnych grupach krzewów, w których wyróżnia się luźnym pokrojem, efektownym układem długich, zwisających igieł oraz ich atrakcyjną, odznaczającą się od zieleni innych gatunków barwą. W małych ogrodach może także z powodzeniem pełnić funkcję centralnego, eksponowanego samotnika. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Preferuje stanowisko słoneczne. Jej mrozoodporność określono na 5 strefę USDA, co oznacza, że z łatwością znosi utrzymujące się temperatury rzędu -23 st. C, może być zatem uprawiana w całej Polsce.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna himalajska 'Nana'

Sosna himalajska 'Nana'

Pinus wallichiana 'Nana' Karłowa, jedna z mniejszych odmian sosny himalajskiej, dorastająca w ciągu 10 lat do 2-2,5 m wysokości. Najczęściej rośnie w formie małego drzewa o budowie przewodnikowej, tworząc szerokostożkową, luźną koronę. Czasem przybiera formę krzewiastą i nie wytwarza głównego przewodnika. Podstawowym atutem odmiany są długie (15-20 cm), cienkie i miękkie igły, zielone od góry i srebrnoniebieskie od dołu, wyrastające po pięć ...