Brzoza niska

Brzoza niska Betula humilis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-120cm

Betula humilis

Tworzy niskie, rozgałęzione krzewy dorastające maksymalnie do 2 m wysokości o brodawkowatych pędach i drobnych eliptycznych liściach długości około 3 cm. Korowina gałęzi jest czarnobrązowa. Kwiatostany kotkowate męskie i żeńskie osobno, ale wyrastające na tej samej roślinie. Występuje w północnych obszarach Europy i Azji, także w Polsce osiągając tu swoją południową granicę zasięgu, jest jednak bardzo rzadko spotykana i rośnie głównie w północnej części kraju, na torfowiskach, gdzie zachowała się jako relikt polodowcowy i podlega całkowitej ochronie.
Zastosowanie: Ze względu na niewielkie rozmiary znakomicie nadaje się do sadzenia w małych ogrodach. Cenny krzew do nasadzeń na glebach podmokłych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-120cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza niska

Brzoza niska

Betula humilis Tworzy niskie, rozgałęzione krzewy dorastające maksymalnie do 2 m wysokości o brodawkowatych pędach i drobnych eliptycznych liściach długości około 3 cm. Korowina gałęzi jest czarnobrązowa. Kwiatostany kotkowate męskie i żeńskie osobno, ale wyrastające na tej samej roślinie. Występuje w północnych obszarach Europy i Azji, także w Polsce osiągając tu swoją południową granicę zasięgu, jest jednak bardzo rzadko spotykana i ...