Sosna hakowata 'Pyramidalis'

Sosna hakowata 'Pyramidalis' Pinus uncinata 'Pyramidalis'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Pinus uncinata 'Pyramidalis'

synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Pyramidalis'

Bez wątpienia bardzo rzadka odmiana, która może być spotykana także pod nieco mniej szczegółową nazwą Pinus mugo ‘Pyramidalis’. W rzeczywistości sosna hakowata jest podgatunkiem sosny górskiej, charakteryzuje się przede wszystkim silniejszym wzrostem oraz luźniejszą sylwetką. Dokładne oznaczenie więc jest tutaj konieczne aby nie wprowadzać w błąd – osoby mniej związane z ogrodnictwem mogą potraktować tę odmianę jako kolumnową bądź piramidalną odmianę typowej kosodrzewiny, która znana jest z niskiego tempa wzrostu. Sosna hakowata jednak rośnie wyraźnie szybciej, osiągając większe docelowe rozmiary i nie przypomina silnie rozgałęzionych, krzaczastych form, jakie są typowe dla sosny górskiej.

 

Odmiana ‘Pyramidalis’ tej sosny to właśnie nieco szybciej rosnąca w porównaniu do kosodrzewiny roślina, odznaczająca się kolumnowym pokrojem w młodości i stożkowatym w starszym wieku. Roczne przyrosty oscylują w granicach 10 – 20 cm, bardzo młode osobniki mogą mieć pokrój niezaznaczony, ledwo widoczny, ale po 2 – 3 sezonach w gruncie nabierają właściwego kształtu. Odpowiednia gleba dla tej odmiany nie musi być żyzna, ważniejsze jest stanowisko – powinno być maksymalnie słoneczne. W ogrodzie sprawdzi się pośród innych iglastych ciekawostek, współtworząc ciekawe klomby na niewielkiej przestrzeni. Ładnie wygląda w otoczeniu odmian barwnych, w kompozycji ogrodu skalnego lub japońskiego.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Pyramidalis'

Sosna hakowata 'Pyramidalis'

Pinus uncinata 'Pyramidalis' synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Pyramidalis' Bez wątpienia bardzo rzadka odmiana, która może być spotykana także pod nieco mniej szczegółową nazwą Pinus mugo ‘Pyramidalis’. W rzeczywistości sosna hakowata jest podgatunkiem sosny górskiej, charakteryzuje się przede wszystkim silniejszym wzrostem oraz luźniejszą sylwetką. Dokładne oznaczenie więc jest tutaj konieczne ...