Sosna hakowata 'Paradekissen'

Sosna hakowata 'Paradekissen' Pinus mugo 'Paradekissen'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Pinus mugo  'Paradekissen'

synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Paradekissen'

    Odmiana wolnorosnąca, karłowa sosny hakowatej. Wyróżnia się gęstym i dosyć zwartym pokrojem. Bardzo dekoracyjna niewielka roślina o kształcie nieco spłaszczonej kuli, "poduszki". Całościowo dorasta do około 1 metra wysokości oraz szerokości.  

     Sosna hakowata "Paradekissen" posiada niewielkie wymagania glebowe, ale dla lepszego rozwoju rośliny poleca gleby umiarkowanie żyzne, lekkie oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste. 

    Szczególnie polecana jest do uprawy w pojemnikach jako element ozdobny przy wejściu do budynku lub na tarasach. Nadaje się także do niewielkich ogrodów, na wrzosowiska i na niewysokie rabaty. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Paradekissen'

Sosna hakowata 'Paradekissen'

Pinus mugo   'Paradekissen' synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Paradekissen'     Odmiana wolnorosnąca, karłowa sosny hakowatej. Wyróżnia się gęstym i dosyć zwartym pokrojem. Bardzo dekoracyjna niewielka roślina o kształcie nieco spłaszczonej kuli, "poduszki". Całościowo dorasta do około 1 metra wysokości oraz szerokości.         Sosna hakowata "Paradekissen" posiada niewielkie wymagania glebowe, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »