Sosna hakowata 'Heideperle'

Sosna hakowata 'Heideperle' Pinus uncinata 'Heideperle'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Pinus uncinata 'Heideperle'

syn. Pinus mugo subsp. uncinata 'Heideperle'
Karłowa odmiana sosny hakowatej o kulistym, zwartym pokroju, osiągająca po 10 latach ok. 40 cm średnicy. Krótkie, ale liczne i mocno rozkrzewione pędy są gęsto pokryte krótkimi, ciemnozielonymi igłami.
Najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym, ale znosi nawet gleby ubogie i piaszczyste. Preferuje stanowisko słoneczne. Bardzo dobrze znosi polskie zimy. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych i na rabaty, zwłaszcza do nasadzeń w sąsiedztwie innych karłowych roślin iglastych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Heideperle'

Sosna hakowata 'Heideperle'

Pinus uncinata 'Heideperle' syn. Pinus mugo subsp. uncinata 'Heideperle' Karłowa odmiana sosny hakowatej o kulistym, zwartym pokroju, osiągająca po 10 latach ok. 40 cm średnicy. Krótkie, ale liczne i mocno rozkrzewione pędy są gęsto pokryte krótkimi, ciemnozielonymi igłami. Najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym, ale znosi nawet gleby ubogie i piaszczyste. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »