Sosna hakowata 'Grüne Welle'

Sosna hakowata 'Grüne Welle' Pinus uncinata 'Grüne Welle'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 25 - 40 cm

Pinus uncinata 'Grüne Welle'

synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Grüne Welle'

Jest to jedna z najmniejszych sosen, zaliczana również przez niektóre źródła do sosny górskiej czyli kosodrzewiny. Do handlu została wprowadzona w Niemczech w roku 1983. Rośnie bardzo wolno, przyrosty roczne to maksymalnie 4 cm, co w perspektywie 10 lat daje egzemplarze o wysokości korony do 20 cm i szerokości do 40 cm. Jest to odmiana wyłącznie szczepiona, dostępna w postaci szczepionej nisko nad ziemią lub na niewysokim pieńku. Korona ma pokrój płaskokulisty, jest zwarta i gęsta. Krótkie igły są bardzo liczne i promieniście rozmieszczone dookoła silnie rozgałęzionych pędów.

 

Mają kolor zielony bez większych odstępstw w ciągu całego roku. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać formę nisko lub wyżej szczepioną, jednak obie są to bardzo miniaturowe rośliny i dlatego, aby ich nie zagłuszyć przez inne rośliny, najlepiej posadzić je w niewielkim ogrodzie bądź też w pojemniku. Mogą stanowić też doskonałą alternatywę dla standardowych roślin w ogródkach skalnych, a także na skarpach bądź obrzeżach rabat. Oprócz wielu widocznych dla oczu zalet i niebywałego uroku, odmiana ta jest w dodatku całkowicie mrozoodporna na terenie naszego kraju. Ponadto jest to roślina niewybredna o bardzo małych wymaganiach. Urośnie na każdej glebie choć najbardziej lubi gleby lekkie umiarkowanie żyzne i dobrze zdrenowane. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe. Co do pH oraz wilgotności gleby jest ona niezwykle tolerancyjna.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 25 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Grüne Welle'

Sosna hakowata 'Grüne Welle'

Pinus uncinata  'Grüne Welle' synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Grüne Welle' Jest to jedna z najmniejszych sosen, zaliczana również przez niektóre źródła do sosny górskiej czyli kosodrzewiny. Do handlu została wprowadzona w Niemczech w roku 1983. Rośnie bardzo wolno, przyrosty roczne to maksymalnie 4 cm, co w perspektywie 10 lat daje egzemplarze o wysokości korony do 20 cm i szerokości do 40 cm. Jest ...