Sosna hakowata 'Fischleinboden'

Sosna hakowata 'Fischleinboden' Pinus uncinata 'Fischleinboden'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Forma Pienna 10 - 60 cm

Pinus  uncinata  'Fischleinboden'  
syn. Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Fischleinboden'
 'Fischleinboden' została uzyskana w Holandii, w handlu obecna od 1983 r. za sprawą niemieckiej szkółki Horstmann. Karłowa, kulista odmiana, po 10 latach dorastająca do 30-40 cm średnicy. Rocznie przyrasta o 3-4 cm, w wyjątkowo sprzyjających warunkach roczny przyrost może mieć do 7 cm długości. Bardzo mocno się krzewi, tworząc początkowo zwartą, gęstą, regularną kulę, z wiekiem zmieniając pokrój na nieco bardziej płaski. Igły barwy zielonej, o długości 2,5-3,5 cm.
Najczęściej spotyka się formy zaszczepione na niewysokim pniu, które bardzo dobrze prezentują się w skalniakach i na rabatach, mogą być także sadzone w pojemnikach. Doskonale komponuje się z roślinami płożącymi. Nie ma dużych wymagań glebowych, może rosnąć prawie na każdej przepuszczalnej glebie ogrodowej, choć preferuje gleby średnio żyzne i lekkie. Odporna na niskie temperatury i okresową suszę, wymaga stanowiska słonecznego, choć znosi lekki półcień.

  • Pojemnik C2
  • Model Forma Pienna 10 - 60 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Fischleinboden'

Sosna hakowata 'Fischleinboden'

Pinus  uncinata   'Fischleinboden'   syn. Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Fischleinboden'  'Fischleinboden' została uzyskana w Holandii, w handlu obecna od 1983 r. za sprawą niemieckiej szkółki Horstmann. Karłowa, kulista odmiana, po 10 latach dorastająca do 30-40 cm średnicy. Rocznie przyrasta o 3-4 cm, w wyjątkowo sprzyjających warunkach roczny przyrost może mieć do 7 cm długości. Bardzo mocno się krzewi, tworząc początkowo ...