Sosna hakowata 'Dom'

Sosna hakowata 'Dom' Pinus uncinata 'Dom'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 25 cm

Pinus uncinata 'Dom'
syn. Pinus mugo subsp. uncinata 'Dom'
Odmiana o wolnym tempie wzrostu, przyrastająca rocznie o 5-7 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć ok. 60 cm wysokości i 50 cm szerokości. Charakteryzuje się szerokostożkowym, zwartym pokrojem. Igły ciemnozielone, grube.
Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także na rabaty. Może być sadzona w pojemnikach. Jest bardzo łatwa w uprawie, toleruje większość gleb, choć preferuje podłoża średnio żyzne, przepuszczalne. Nie znosi stanowisk podmokłych. Wymaga pełnego słońca, jest wytrzymała na suszę i mrozy.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna hakowata 'Dom'

Sosna hakowata 'Dom'

Pinus uncinata 'Dom' syn. Pinus mugo subsp. uncinata 'Dom' Odmiana o wolnym tempie wzrostu, przyrastająca rocznie o 5-7 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć ok. 60 cm wysokości i 50 cm szerokości. Charakteryzuje się szerokostożkowym, zwartym pokrojem. Igły ciemnozielone, grube. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także na rabaty. Może być sadzona w pojemnikach. Jest bardzo łatwa w uprawie, toleruje większość gleb, choć ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »