Sosna górska 'Mops Midget'

Sosna górska 'Mops Midget' Pinus mugo 'Mops Midget'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25 - 50 cm lub Forma Pienna 55- 100 cm

Pinus mugo  'Mops Midget'

Miniaturowa, karłowa odmiana sosny górskiej znaleziona około 1990 roku. Jest to rarytas chętnie nabywany przez kolekcjonerów, ale także przez miłośników skalniaków i właścicieli małych ogródków. ‘Mops Midget’ to odmiana, która ze względu na swoje małe rozmiary przeznaczona jest właśnie do sadzenia w ogródkach skalnych, na wrzosowiskach lub w pojemnikach. W handlu można spotkać okazy szczepione nisko nad ziemią lub na niewysokich pieńkach, oba można wykorzystać praktycznie w ten sam sposób.

 

Ponieważ pokrój tej odmiany jest niemal idealnie kulisty, sadząc rośliny nisko szczepione otrzymamy śliczne, bardzo zwarte i gęste zielone kopczyki, natomiast z tych wyżej szczepionych wyrośnie piękna kula na pniu, którą w zależności od naszych upodobań możemy delikatnie przyciąć na wiosnę, aby utrzymać idealną kulistą formę. ‘Mops Midget’ charakteryzuje się wolnym tempem wzrostu, maksymalne roczne przyrosty wynoszą od 5 do 7 cm, w rezultacie 10 letnie rośliny nie osiągają więcej niż 70 cm średnicy. Igły są krótkie, zielone, mają około 2,5 cm długości, pędy również są krótkie, ale dzięki temu przylegają dobrze do siebie tworząc zwartą strukturę. Efektownie wygląda także podczas wytwarzania długich i licznych brązowych pąków. Jest to odmiana raczej niewybredna, o niewielkich wymaganiach. Wystarczą jej przeciętne, lekkie i przepuszczalne gleby ogrodowe, jeśli zaś chodzi o stanowisko to preferuje miejsca nasłonecznione lub z lekkim cieniem. W gruncie bez problemu przezimuje w całym kraju, okrywać należy jedynie rośliny hodowane w pojemnikach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 25 - 50 cm lub Forma Pienna 55- 100 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Mops Midget'

Sosna górska 'Mops Midget'

Pinus mugo   'Mops Midget' Miniaturowa, karłowa odmiana sosny górskiej znaleziona około 1990 roku. Jest to rarytas chętnie nabywany przez kolekcjonerów, ale także przez miłośników skalniaków i właścicieli małych ogródków. ‘Mops Midget’ to odmiana, która ze względu na swoje małe rozmiary przeznaczona jest właśnie do sadzenia w ogródkach skalnych, na wrzosowiskach lub w pojemnikach. W handlu można spotkać okazy szczepione nisko nad ziemią ...