Sosna górska 'Michal'

Sosna górska 'Michal' Pinus mugo 'Michal'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-45cm lub forma pienna 35-40 cm

Pinus mugo 'Michal'

Odmiana ta, mimo iż należy do karłowych odmian sosny górskiej, wyróżnia się dosyć wyraźnie. Jest bardzo drobna, skupiona i osiąga niewielkie rozmiary docelowe, oscylujące w granicy 20 – 50 cm średnicy. Formuje zazwyczaj prawie idealną kulę, w starszym wieku może być lekko spłaszczona. Co najciekawsze w tej sośnie, jej igły są nieco bardzie miękkie, średniej długości, zawsze lekko zwichrzone. Po okresie wzrostu, tzn. kiedy przyrosty już zaczynają drewnieć w połowie lata, powierzchnia korony tej odmiany jest utworzona z luźno ułożonych, pofalowanych igieł, które mimo iż nie są zbyt długie, to zakrywają najczęściej końcówki pędów z pąkami, przypominając zieloną czuprynkę.

Tempo wzrostu bardzo wolne, rocznie zaledwie kilka cm. Podobnie jak większość sosen również i ta nie posiada specjalnych wymagań co do gleby, jest tolerancyjna dla szerokiego spektrum warunków, aczkolwiek nie będzie dobrze rosła na stanowiskach zbyt wilgotnych. W ogrodzie należy ją łączyć z odmianami karłowymi, tak aby nie została zdominowana przez inne rośliny o większej dynamice wzrostu. Świetnie nada się do obsadzania zewnętrznych fragmentów rabat czy niewielkich klombów, w miarę możliwości należy ją wysuwać na miejsca lepiej widoczne, wyeksponowane. Pod względem mrozoodporności jak gatunek, może być uprawiana w całej Polsce i nie ma potrzeby okrywania nawet młodych roślin.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-45cm lub forma pienna 35-40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Michal'

Sosna górska 'Michal'

Pinus mugo  'Michal' Odmiana ta, mimo iż należy do karłowych odmian sosny górskiej, wyróżnia się dosyć wyraźnie. Jest bardzo drobna, skupiona i osiąga niewielkie rozmiary docelowe, oscylujące w granicy 20 – 50 cm średnicy. Formuje zazwyczaj prawie idealną kulę, w starszym wieku może być lekko spłaszczona. Co najciekawsze w tej sośnie, jej igły są nieco bardzie miękkie, średniej długości, zawsze lekko zwichrzone.  Po okresie wzrostu, ...