Sosna górska 'March'

Sosna górska 'March' Pinus mugo 'March'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10 - 30 cm

Pinus mugo  'March'

Ładna odmiana sosny górskiej, od gatunku różniąca się o wiele silniejszym zagęszczeniem pędów, budową krępą, zwartą. Rośnie do około 1 metra wysokości i nieco więcej szerokości, aczkolwiek należy od razu zaznaczyć, że takie rozmiary osiąga dopiero po wielu latach uprawy. Roczne przyrosty w granicach 5 cm mogą nieco zwiększyć się kiedy roślina zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Jako że osobniki są szczepione (nie ma innej możliwości rozmnożenia tej odmiany), to dodatkowym atutem ozdobnym są prędko występujące, ładne szyszki. Ma bardzo niskie wymagania, jedyne kryteria dotyczące uprawy tej odmiany to duża ilość światła słonecznego oraz brak zastoisk wodnych.

 

Urośnie dobrze nawet na słabszych glebach, piaszczystych i okresowo przesychających. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków w zupełności wystarczy sporadyczne nawożenie nawozem ogólnym aby sosna ta rozwijała się ładnie i była ozdobą ogrodu. Do towarzystwa tej odmianie można dobrać karłowe azalie japońskie, wrzosy, niewysokie odmiany cisów oraz innych odmian, pochodzących od czarcich mioteł na sośnie, jodle bądź świerku. Może z powodzeniem być uprawiana w pojemnikach, nie zdarza się aby marzła w naszym klimacie. Można sosną tą obsadzać wszelkie miejsca do których normalnie używa się kosodrzewiny, ale mamy zbyt mało miejsca na tę z czasem nieco ekspansywną i rozrastającą się wszerz odmianę. Ładnie wygląda na tle kory.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'March'

Sosna górska 'March'

Pinus mugo   'March' Ładna odmiana sosny górskiej, od gatunku różniąca się o wiele silniejszym zagęszczeniem pędów, budową krępą, zwartą. Rośnie do około 1 metra wysokości i nieco więcej szerokości, aczkolwiek należy od razu zaznaczyć, że takie rozmiary osiąga dopiero po wielu latach uprawy. Roczne przyrosty w granicach 5 cm mogą nieco zwiększyć się kiedy roślina zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Jako że osobniki są szczepione (nie ma ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »