Sosna górska 'Marand'

Sosna górska 'Marand' Pinus mugo 'Marand'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 70-110cm

Pinus mugo  'Marand'


Sosna ta posiada typowy dla sosny górskiej pokrój, dorastając przeciętnie do 1 – 1,5 metra wysokości i nieco większej szerokości. Największą atrakcją tego kultywaru są złociste igły na świeżych przyrostach, które co prawda stopniowo zielenieją, ale dolne części igieł od nasady pozostają żółte przez cały czas. Daje to bardzo ładny efekt kolorystyczny, który można wzmocnić sadząc sosnę w miejscach silnie nasłonecznionych. Jej pokrój jest zwarty, ale oczywiście nie jest tak zbity jak w przypadku większości czarcich mioteł – dla uzyskania efektu zagęszczonej korony można przycinać lub wyłamywać część przyrostów, jak u typowej kosodrzewiny. My jednak radzimy swobodną uprawę tej odmiany, wygląda wtedy chyba najpiękniej.

 

Jak na sosnę przystało posiada niewielkie wymagania glebowe, wystarczy jej nawet słaba gleba, pod warunkiem że miejsce będzie dobrze doświetlone. W szkółkach najczęściej spotyka się osobniki szczepione nisko przy ziemi, co sprzyja wykształcaniu naturalnej sylwetki. Sadzić można ją wszędzie tam gdzie normalnie posadzilibyśmy typową sosnę górską. Sprawdzi się rosnąc w monoodmianowych klombach, wzdłuż chodników, parkingu na wolnych pasach, sąsiadując z pionowymi formami sosen oraz świerków. Dobrze wygląda na tle kory. Pod względem mrozoodporności nadaje się do całego kraju, można bez przeszkód uprawiać ją nawet w pojemnikach na tarasach, balkonach, a także przed wejściami do budynków.


  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 70-110cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Marand'

Sosna górska 'Marand'

Pinus mugo   'Marand' Sosna ta posiada typowy dla sosny górskiej pokrój, dorastając przeciętnie do 1 – 1,5 metra wysokości i nieco większej szerokości. Największą atrakcją tego kultywaru są złociste igły na świeżych przyrostach, które co prawda stopniowo zielenieją, ale dolne części igieł od nasady pozostają żółte przez cały czas. Daje to bardzo ładny efekt kolorystyczny, który można wzmocnić sadząc sosnę w miejscach silnie ...