Sosna górska 'Lilliput'

Sosna górska 'Lilliput' Pinus mugo 'Lilliput'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus mugo 'Lilliput'
Pochodząca z Niemiec odmiana, wprowadzona do obrotu w 1985 r. przez szkółkę zu Jeddeloh. Charakteryzuje się kulistym kształtem, gęstym i zwartym pokrojem oraz wolnym wzrostem. Po 10 latach zwykle osiąga ok. 70 cm średnicy. Igły krótkie, ciemnozielone, gęsto pokrywają pędy.
Podobnie jak inne kosodrzewiny, wymaga stanowiska słonecznego, za to ma bardzo niskie wymagania co do gleby, może rosnąć na właściwie każdej, niezbyt mokrej glebie. Zwarty, regularny pokrój odmiany 'Lilliput' sprawia, że bardzo dobrze prezentuje się w ogrodach skalnych i wrzosowych. Najlepiej wygląda, gdy ma zapewnioną przestrzeń do swobodnego wzrostu.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Lilliput'

Sosna górska 'Lilliput'

Pinus mugo 'Lilliput' Pochodząca z Niemiec odmiana, wprowadzona do obrotu w 1985 r. przez szkółkę zu Jeddeloh. Charakteryzuje się kulistym kształtem, gęstym i zwartym pokrojem oraz wolnym wzrostem. Po 10 latach zwykle osiąga ok. 70 cm średnicy. Igły krótkie, ciemnozielone, gęsto pokrywają pędy. Podobnie jak inne kosodrzewiny, wymaga stanowiska słonecznego, za to ma bardzo niskie wymagania co do gleby, może rosnąć na właściwie każdej, ...