Sosna górska 'Laurin'

Sosna górska 'Laurin' Pinus mugo 'Laurin'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Pinus mugo 'Laurin'

Sosna górska ‘Laurin’ Bardzo stara odmiana kosodrzewiny, znana już od 1928 roku, jednak pierwsze wzmianki w literaturze na jej temat pochodzą dopiero z 1984 roku. Jest to odmiana karłowa, aczkolwiek jak na kosodrzewinę osiąga stosunkowo duże rozmiary, ale to dopiero po kilkunastu latach. Tempo wzrostu jest jednak dość szybkie jak na odmianę karłową, zazwyczaj bywa to od 10 do 12 cm na rok.
Pokrój tej odmiany jest bardzo zwarty,  igły gęsto ułożone, cała roślina wygląda bardzo obficie. Przez długi okres posiada ona formę niemal idealnie kulistą, ostatecznie jednak przybierać postać spłaszczonej kuli lub bardzo szerokiego stożka. Igły są krótkie i sztywne, ciemnozielone i ułożone promieniście dookoła pędów. Odmianę tę polecamy szczególnie do małych ogrodów jako ciekawy dodatek na obwódki dookoła wyższych roślin, do urozmaicenia rabat przydomowych lub ogródków skalnych, ciekawie wygląda pośród niskich kamieni tworząc wówczas prawdziwie górski klimat.
Jak na kosodrzewinę przystało jest to odmiana całkowicie mrozoodporna, wytrzymała i bardzo tolerancyjna pod względem warunków uprawy. Jest w stanie rosnąć praktycznie w każdej glebie, dobrze znosi suszę i silne wiatry choć zdecydowanie preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione. Co istotne, przez cały rok jest ona tak samo ozdobna. 

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Laurin'

Sosna górska 'Laurin'

Pinus mugo 'Laurin' Sosna górska ‘Laurin’ Bardzo stara odmiana kosodrzewiny, znana już od 1928 roku, jednak pierwsze wzmianki w literaturze na jej temat pochodzą dopiero z 1984 roku. Jest to odmiana karłowa, aczkolwiek jak na kosodrzewinę osiąga stosunkowo duże rozmiary, ale to dopiero po kilkunastu latach. Tempo wzrostu jest jednak dość szybkie jak na odmianę karłową, zazwyczaj bywa to od 10 do 12 cm na rok. Pokrój tej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »