Sosna górska 'Kórnik'

Sosna górska 'Kórnik' Pinus mugo 'Kórnik'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 35 cm

Pinus mugo 'Kórnik'

‘Kórnik’ to czarcia miotła polskiego pochodzenia, charakteryzująca się bardzo zbitą budową, krótkimi przyrostami oraz krótkimi igłami, rozmieszczonymi gęsto na pędach. Pod względem wyglądu dorosłej rośliny można porównać ją do sosny górskiej ‘Mini Mops’, bardzo podobna jest faktura powierzchni korony, jest ona zwarta i dobrze upakowana. ‘Kórnik’ jednak rośnie wolniej, posiada wyraźnie krótsze igły na pędach i docelowo osiąga mniejsze rozmiary, maksymalnie będzie to 50 – 80 cm średnicy, ewentualnie niewiele więcej po wielu latach hodowli.

 

Można spotkać tę odmianę w szkółkach w dwóch formach, szczepionej nisko przy ziemi – wykształca wtedy formy kuliste, leżące niejako na powierzchni gruntu, oraz formy szczepione na wyższych podkładkach – te osobniki będą tworzyć typową formę kuli na pniu. Pokrój kulisty tej odmiany jest bardzo wyraźny i w żadnym wypadku nie ma potrzeby dodatkowego formowania jej czy korygowania wzrostu.

 

W uprawie bardzo niewymagająca, może rosnąć nawet na słabych glebach i zasadniczo nie wymaga nawożenia, choć delikatne dawki nawozów, szczególnie z dodatkiem magnezu pozwolą na wykształcenie lepszego koloru igieł, który powinien być u tej odmiany ciemnozielony. W ogrodach może tworzyć niewielkie kompozycje w pobliżu domu, tarasu, schodów tarasowych itp., gdzie dostępna ilość miejsca jest niewielka, a potrzebny efekt trwały i jednocześnie ciekawy. Dobrze czuje się w otoczeniu głównie iglaków, zarówno odmian szczepionych, karłowych, jak i odpowiednio dobranych czystych gatunków.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Kórnik'

Sosna górska 'Kórnik'

Pinus mugo 'Kórnik' ‘Kórnik’ to czarcia miotła polskiego pochodzenia, charakteryzująca się bardzo zbitą budową, krótkimi przyrostami oraz krótkimi igłami, rozmieszczonymi gęsto na pędach. Pod względem wyglądu dorosłej rośliny można porównać ją do sosny górskiej ‘Mini Mops’, bardzo podobna jest faktura powierzchni korony, jest ona zwarta i dobrze upakowana. ‘Kórnik’ jednak rośnie wolniej, posiada wyraźnie krótsze igły na pędach i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »