Sosna górska 'Kokarde'

Sosna górska 'Kokarde' Pinus mugo 'Kokarde'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus mugo 'Kokarde'
Niemiecka odmiana, wyselekcjonowana przez Krüssmann i Reinold, na rynek wprowadzona w 1952 r. przez szkółkę Reinolda w Dortmundzie. Wzrost i pokrój 'Kokarde' jest podobny jak u gatunku, odmiana rośnie krzaczasto, rocznie przyrasta ok. 10 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć ok. 1 m wysokości. Maksymalnie dorasta do ok. 2 m wysokości i 3 m szerokości. Igły o długości ok. 4 cm, proste i grube. Charakterystyczną, bardzo interesującą cechą odmiany jest ubarwienie igieł: na młodych przyrostach igły początkowo są żółte, a następnie zielenieją od nasady, latem dając efekt dwubarwności.
Roślina o bardzo niskich wymaganiach, tolerancyjna w stosunku do odczynu gleby i jej właściwości, może rosnąć praktycznie na każdym podłożu, źle znosi jedynie stanowiska podmokłe, ze stojącą wodą. W pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, jednak podczas upałów żółte końcówki igieł mogą ulegać poparzeniom. Sosna górska 'Kokarde' jest szczególnie polecana do ogrodów skalnych i na wrzosowiska, doskonale nadaje się także do zieleni miejskiej i osiedlowej, z powodzeniem może rosnąć w parkach oraz w ogrodach przydomowych, zarówno pojedynczo, jak i w zestawieniach kolorystycznych.

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Kokarde'

Sosna górska 'Kokarde'

Pinus mugo 'Kokarde' Niemiecka odmiana, wyselekcjonowana przez Krüssmann i Reinold, na rynek wprowadzona w 1952 r. przez szkółkę Reinolda w Dortmundzie. Wzrost i pokrój 'Kokarde' jest podobny jak u gatunku, odmiana rośnie krzaczasto, rocznie przyrasta ok. 10 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć ok. 1 m wysokości. Maksymalnie dorasta do ok. 2 m wysokości i 3 m szerokości. Igły o długości ok. 4 cm, proste i grube. Charakterystyczną, bardzo ...