Sosna górska 'Kleiner Prinz'

Sosna górska 'Kleiner Prinz' Pinus mugo 'Kleiner Prinz'

36,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Pinus mugo 'Kleiner Prinz'

Miniaturowa odmiana sosny górskiej o kulistym pokroju. Podobnie jak większość odmian można ją uprawiać w postaci krzewu szczepionego nisko nad ziemią bądź też w postaci miniaturowego drzewka zaszczepionego wyżej na pniu, mniej więcej na wysokości około 0,5m. Odmiana ta charakteryzuje się raczej powolnym tempem wzrostu, przeciętnie roczne przyrosty sięgają 3-4 cm, a średnica rośliny 10 letniej zwykle nie przekracza 80 cm. ‘Kleiner Prinz’ wyróżnia się przede wszystkim ładnym, bardzo gęstym i zwartym pokrojem, który w dużej mierze zawdzięcza krótkim, ciemnozielonym igłom ułożonym promieniście dookoła pędów. Dzięki nim roślina wyglądem przypomina niemal najeżoną igłami kulę.

Daje to ciekawy efekt np. jeśli nisko zaszczepione rośliny posadzimy w grupie na tle białych kamieni, równie ładnie będą się prezentować wyżej zaszczepione egzemplarze posadzone na tle ładnie kwitnących roślin, kory lub trawnika. Dobrze prezentują się także rośliny posadzone w donicach, które z powodzeniem można uprawiać na tarasach lub balkonach. Odmiana ta najczęściej jest wykorzystywana do urozmaicenia ogródków skalnych, jako ozdoba skarp lub murków. Nie ma zbyt wygórowanych wymagań względem gleby i poradzi sobie praktycznie wszędzie, jednak aby uzyskać optymalny wzrost najlepiej zapewnić jej glebę umiarkowanie żyzną o lekko kwaśnym odczynie. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, a także wytrzymała na suszę. Najlepiej czuje się na ciepłych, słonecznych stanowiskach.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Kleiner Prinz'

Sosna górska 'Kleiner Prinz'

Pinus mugo 'Kleiner Prinz' Miniaturowa odmiana sosny górskiej o kulistym pokroju. Podobnie jak większość odmian można ją uprawiać w postaci krzewu szczepionego nisko nad ziemią bądź też w postaci miniaturowego drzewka zaszczepionego wyżej na pniu, mniej więcej na wysokości około 0,5m. Odmiana ta charakteryzuje się raczej powolnym tempem wzrostu, przeciętnie roczne przyrosty sięgają 3-4 cm, a średnica rośliny 10 letniej zwykle nie ...