Sosna górska 'Kissen'

Sosna górska 'Kissen' Pinus mugo 'Kissen'

36,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 35 cm lub Forma Pienna 40 - 70 cm

Pinus mugo 'Kissen'

Bardzo ładna odmiana sosny górskiej, która pod względem swojego pokroju przypominać może jodłę koreańską ‘Pancake’. Jest to odmiana karłowa, jej roczne przyrosty wynoszą zaledwie kilka centymetrów, ale dzięki temu formuje zwartą i miłą dla oka strukturę. W młodości wykształca formy lekko kuliste, z czasem jednak w miarę wzrostu ‘rozlewa’ się bardziej na boki, osiągając 30 – 40 cm wysokości przy średnicy korony nawet dwukrotnie większej. Posiada bardzo ciekawe, krótkie igły koloru ciemnozielonego – dzięki temu obserwując jej koronę widzimy niejako jeżyka tworzonego przez pędy, nie zlewają się one optycznie za sprawą długich igieł, co występuje u większości odmian.

 

W szkółkach najczęściej spotykamy osobniki szczepione nisko, co pozwala zachować typową formę tej odmiany. Pod względem uprawy bardzo niewymagająca, urośnie dobrze jak to sosna, nawet na słabszych glebach o niewysokim poziomie wilgoci. Wymaga jednak stanowiska słonecznego – wtedy najlepiej wykształci oczekiwany pokrój. Może rosnąć w towarzystwie innych odmian kosodrzewin, świerków czy jodeł, szczególnie ładne kompozycje tworzy z innymi odmianami karłowymi – przy odrobinie fantazji możemy zaaranżować piękną kompozycję na naprawdę niewielkiej powierzchni. Dobrze prezentuje się na tle kory, w połączeniu z wrzosami oraz karłowymi azaliami japońskmi. Odmiana w pełni mrozoodporna, nadaje się zdecydowanie do uprawy w całym kraju, spokojnie może zimować nawet w pojemnikach na tarasie czy balkonie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 35 cm lub Forma Pienna 40 - 70 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Kissen'

Sosna górska 'Kissen'

Pinus mugo 'Kissen' Bardzo ładna odmiana sosny górskiej, która pod względem swojego pokroju przypominać może jodłę koreańską ‘Pancake’. Jest to odmiana karłowa, jej roczne przyrosty wynoszą zaledwie kilka centymetrów, ale dzięki temu formuje zwartą i miłą dla oka strukturę. W młodości wykształca formy lekko kuliste, z czasem jednak w miarę wzrostu ‘rozlewa’ się bardziej na boki, osiągając 30 – 40 cm wysokości przy średnicy korony nawet ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »