Sosna górska 'Kalous'

Sosna górska 'Kalous' Pinus mugo 'Kalous'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus mugo 'Kalous'
Miniaturowa odmiana sosny górskiej, przyrastająca rocznie o 2-3 cm, w ciągu 10 lat przyjmuje kształt spłaszczonej kuli o wysokości ok. 30 cm i nieco większej szerokości. Igły krótkie, twarde, zielone, zebrane po dwie, bardzo gęsto pokrywające pędy.
Znajduje zastosowanie w kolekcjach miniaturowych iglaków, a także na rabatach i w ogrodach skalnych, może być uprawiana w pojemnikach. Charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością, dużą wytrzymałością na okresową suszę oraz minimalnymi wymaganiami glebowymi, dobrze rośnie na każdej, byle niezbyt mokrej glebie. Powinna rosnąć na stanowisku dobrze nasłonecznionym.

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Kalous'

Sosna górska 'Kalous'

Pinus mugo 'Kalous' Miniaturowa odmiana sosny górskiej, przyrastająca rocznie o 2-3 cm, w ciągu 10 lat przyjmuje kształt spłaszczonej kuli o wysokości ok. 30 cm i nieco większej szerokości. Igły krótkie, twarde, zielone, zebrane po dwie, bardzo gęsto pokrywające pędy. Znajduje zastosowanie w kolekcjach miniaturowych iglaków, a także na rabatach i w ogrodach skalnych, może być uprawiana w pojemnikach. Charakteryzuje się bardzo dobrą ...