Sosna górska 'Hesse'

Sosna górska 'Hesse' Pinus mugo 'Hesse'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15-45cm

Pinus mugo  'Hesse'

Bardzo ładna, niezawodna odmiana, nadająca się do uprawy praktycznie na każdej glebie. Jest to kompaktowa, bardziej zwarta ‘wersja’ po prostu sosny górskiej, w przeciwieństwie jednak do masowo spotykanych odmiany, pochodzących od czarcich mioteł, ta odmiana nie jest aż tak zbita i nie rośnie strasznie wolno. Jest to analog typowej kosodrzewiny, który z powodzeniem zastąpi gatunek wszędzie tam, gdzie mamy zbyt mało miejsca a rozrastającą się wszerz typową sosnę górską. Charakterystykę tej odmiany można wykorzystać szczególnie przy tworzeniu nasadzeń z założenia bezobsługowych, które przez wiele lat będą prezentować się idealnie, nie wymagając wielkich nakładów pracy. Sosnę tę można także uprawiać w większych pojemnikach.

 

Do dobrego wzrostu wystarczy jej nawet słaba gleba, ważne aby nie była stale zbyt wilgotna, wszelkie obniżenia terenu gdzie tworzą się zastoiska wodne odpadają przy uprawie tej sosny. Wymaga słonecznego stanowiska – jest to konieczne do wykształcenia równomiernego pokroju, sosny to jedne z najbardziej światłorządnych roślin jakie uprawiać można w ogrodzie. W szkółkach spotkać można osobniki szczepione nisko oraz na wyższych podkładkach – obie wyglądają ciekawie, a wybór powinien zależeć od przeznaczenia rośliny. Nisko szczepione będą zastępować sosnę górską i charakteryzować się wspomnianą kompaktową sylwetką, szczepione wysoko utworzą najpierw formę kulistą, która później przybierze nieco nieregularny kształt. Docelowe rozmiary to 1 – 1,5 metra wysokości po wielu latach uprawy i nieco więcej szerokości.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15-45cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Hesse'

Sosna górska 'Hesse'

Pinus mugo   'Hesse' Bardzo ładna, niezawodna odmiana, nadająca się do uprawy praktycznie na każdej glebie. Jest to kompaktowa, bardziej zwarta ‘wersja’ po prostu sosny górskiej, w przeciwieństwie jednak do masowo spotykanych odmiany, pochodzących od czarcich mioteł, ta odmiana nie jest aż tak zbita i nie rośnie strasznie wolno. Jest to analog typowej kosodrzewiny, który z powodzeniem zastąpi gatunek wszędzie tam, gdzie mamy zbyt mało ...